F1.sk F1.sk

Strana 998/1015 pre kategóriu Pitstop

Lance Stroll už má podobnú stránku ako kedysi Pastor Maldonado. Počíta mu dni od havárie...

Video: Lance Stroll po havárii.

Helmut Marko: "Podľa toho, čo som mal možnosť vidieť v rýchlych zákrutách, sú tam jazdci úžasne rýchli. Je jasné, že uvidíme omnoho lepšie časy. Z hľadiska predbiehania si nie som príliš istý, všetci brzdia veľmi neskoro a bude to ťažké. Ale počkajme si keď budú všetci jazdiť s rovnakou váhou a s plným výkonom. Môže to byť zaujímavá sezóna."

Helmut Marko, Red Bull: "Pochopiteľne, že Mercedes je naďalej favorit. Určite majú najrýchlejší motor a majú aj najlepšie jazdné vlastnosti. Renault sa doťahuje, ale o koľko? Uvidíme keď prídeme do Melbourne, ale veríme, že približne v polovici sezóny by sme sa k ním mohli dostať veľmi blízko. Aj Ferrari vyzerá byť silné. Myslím si, že to bude boj medzi nami, Mercedesom a Ferrari. Viac uvidíme počas sezóny."

Vyzerá to tak, že Lance Stroll skončil v múre. Tretia chyba za druhý testovací deň...

Zelená fáza trvala len veľmi krátko a už tu máme ďalšie červené vlajky, ktoré tentoraz spôsobil Lance Stroll. Príčinu zatiaľ nepoznáme.

Carlos Sainz mal na trati problémy a zastal vo štvrtej zákrute. Červené vlajky.

Ak viete po anglicky, prečítajte si aktuálnu analýzu novinára Jamesa Allena.

Sebastian Vettel dosiahol s mäkkými pneumatikami čas 1:19,952. Síce je o 247 tisícin pomalší ako Valtteri Bottas, no ten mal ultramäkké obutie. So softami dosiahol Bottas čas 1:20,107.

Zaujímavé video včerajšieho problému Daniila Kvjata:

Max Verstappen si nemyslí, že nové autá by mali mať problém s predbiehaním: "K niektorým som bol pomerne blízko. Ich nasledovanie je v poriadku, podľa mňa je to rovnaké ako v minulom roku. Predbiehanie by teda malo byť veľmi podobné. Musíme si počkať a uvidíme, ale snáď nebudeme potrebovať nikoho predbiehať."