F1.sk F1.sk

Strana 957/982 pre kategóriu Pitstop

Stoffel Vandoorne odstavil svoje auto medzi výjazdom z boxov a prvou zákrutou, ďalšie problémy pre McLaren. Červené vlajky.

Ak by sme možné maximum Sebastiana Vettela vyrátali z prvých dvoch sektorov so supersoftami a z tretieho so softami, dostal by sa na 1:18,988. Škoda, že nám nechcel reálne ukázať, na čo Ferrari môže mať.

1:19,314 - Sebastian Vettel je so supersoftami už len o štyri tisícinky pomalší ako najrýchlejší čas Valtteriho Bottasa. Na záverečnej rovinke však mierne zvoľnil, ešte po prvých dvoch sektoroch to vyzeralo na omnoho lepší čas.

Dietrich Mateschitz a Helmut Marko z Red Bullu sú momentálne na tribúne v druhej zákrute a ochotne sa fotia s fanúšikmi.

1:19,363 - aktuálny čas Sebastiana Vettela. Prvé dva sektory mal najlepšie, ale v treťom mierne stratil. Opäť mal softy.

McLaren zrušil piatkové mediálne termíny svojich jazdcov. Oficiálne z "logistických dôvodov". Neoficiálne preto, že do médií by už nemala ísť ďalšia vlna kritiky akú v stredu spustil Fernando Alonso.

Carlos Sainz nevie či sa Toro Rosso podarí naplniť cieľ a skončiť na piatom mieste: "Neviem, pretože ak sa pozrieme na časy Renaultu, Force Indie či Williamsu, tak všetci sú veľmi rýchli. Je to dosť vyrovnané. V prípade troch top tímov sa toho veľa nezmenilo a v porovnaní s ostatnými sú v inej lige. Ale pokúsime sa pracovať na tom, aby sme porazili niekoho zo spomínaných a skončili piati."

1:19,341 a 1:19,434 - Sebastian Vettel so softami! Parádne časy. Nemec bol len o 31 tisícin pomalší ako Valtteri Bottas včera so supersoftami.

Jos Verstappen je mierne znepokojený skutočnosťou, že na jeho syna Maxa je vyvíjaný veľký tlak. "Max nemôže ísť nikam bez toho, aby ho ľudia nespoznávali. Je pod obrovským tlakom," povedal Verstappen starší. "Situácia pre neho nie je dobrá. Pracuje šesť a pol dní v týždni a je pod drobnohľadom verejnosti. Tá pozornosť médií pre neho nie je dobrá. Pochopiteľne, že ako otec sa obávam, no Max ostáva našťastie aj napriek veľkému tlaku a všetkému tomu spravodajstvu pokojný."

Jos Verstappen: "Ferrari je rýchle, Mercedes tiež, ale aj Red Bull Racing je silný. Nesmieme však zabúdať na to, že tímy ešte svoje karty nevyložili na stôl. Každý ešte má niečo v talóne."

McLaren mal na dnešný deň naplánovaný brífing pretekárskeho riaditeľa Érica Boulliera so šéfom Hondy Jusukem Hasegawom, ale tím ho na poslednú chvíľu zrušil.

Fotografa Jameyho Prica veľmi zaujalo Ferrari: "Pri brzdení je mimoriadne stabilné a okamžite je späť na plyne."

Narodeniny dnes oslavuje bývalý pretekár F1 Pastor Maldonado, ktorý má 32 rokov.

Video: Na trati je aj Stoffel Vandoorne z McLarenu. Tento tím by už potreboval bezproblémový deň.

Aktuálne poveternostné podmienky na okruhu v Montmeló.