F1.sk F1.sk

Strana 956/956 pre kategóriu Pitstop

Postupom času spoznávame čoraz viac jazdcov, ktorí budú pôsobiť v európskej F3. V tíme Van Amersfoort Racing uvidíme syna trojnásobného majstra sveta F1 Pedra Piqueta. Brazílčan má osemnásť rokov a v minulom roku skončil ako nováčik až na konečnej devätnástej priečke. Predtým dvakrát triumfoval v brazílskej F3, kde v priebehu dvoch rokov vybojoval 25 víťazstiev. Nemecký tím Motopark zasa potvrdil najatie Marina Sata.

Gazzetta dello Sport tvrdí, že nové Ferrari vyvíjané pod kódovým označením 668, bude mať žraločiu plutvu a nosovú časť by malo mať po vzore Mercedesu W07. V Maranelle okrem toho intenzívne pracujú na nových spaľovacích komorách i na väčších medzichladičoch.

Magazín MotorSport tvrdí, že pretekárskym inžinierom Lanca Strolla bude vo Williamse James Urwin. Z pozície výkonnostného inžiniera bude osemnásťročného mladíka podporovať Paul Davison.

V utorok 14. februára 2017 uplynulo už 20 rokov od okamihu čo McLaren predstavoval svoje MP4-12 aj za pomoci Spice Girls.

Valtteri Bottas má veľkú radosť z možnosti navštíviť Daimler: "Opäť som sa veľmi veľa naučil o tom, prečo je to taký unikátny tím a aké mám šťastie, že môžem byť jeho súčasťou."

Esteban Ocon, Force India: "Zima bola tvrdá, ale splnil som svoje ciele: nabral som päť kilogramov svalov, sila a kardio sú takmer dvakrát lepšie. Zlepšil som sa vo všetkých smeroch."

"O budúcnosť motoristického športu sa obávať nemusíme. Kým budú existovať autá a motorky, bude existovať aj motoršport. O tom som pevne presvedčený," povedal dnes na konferencii SPOBIS šéf motoršportu vo Volkswagene, Wolfgang Dürheimer.

"Max je fakt dobrý," hovorí Juan Pablo Montoya o Maxovi Verstrappenovi. "Každý o ňom rozpráva, prezože má odvahu meniť veci. Je agresívny a čo, že občas robí chyby... Podľa mňa je jasné, že miluje súboje a stále sa vyvíja. Nemyslím si, že je to zlé, pretože tento šport to potrebuje."

Mario Andretti bol menovaný čestným rozhodcom pretekov Daytona 500. Okruh Daytona International Speedway si týmto spôsobom chce uctiť jeho víťazstvo v týchto pretekoch v roku 1967.

Gene Haas prezradil, ako sa jeho tím dostal ku Kevinovi Magnussenovi: "Bol to jeden z našich pôvodných kandidátov. Komunikovali sme s ním a detailne sme si prešli jeho pretekársku históriu. Boli sme veľmi uchvátení. Pred koncom sezóny sme sa Kevina opýtali na to, či by bol dostupný. Odpovedal, že áno. Počas predposledného víkendu sezóny sme sa napokon rozhodli a priniesli ho do Haasu F1."

Mladík Red Bullu Pierre Gasly už pozná svoj tím v japonskej sérii Super Formula. Bude to "Team Mugen".

Najmladšiu jazdeckú dvojicu bude mať v novom roku Scuderia Toro Rosso, kde je súčet vekov Carlosa Sainza a Daniila Kvjata 44 rokov. V Red Bulle je to 46, vo Force Indii 47, v tíme Sauber 48, vo Williamse 53, v Haase 54, v Renaulte 55, v McLarene a v Mercedese po 59 a vo Ferrari 66 rokov.

Fernando Alonso o Stoffelovi Vandoornovi: "Celé dni trénuje. Je mladý a bude to jeho prvá sezóna, no napriek tomu rátam, že od začiatku bude rýchly. Je to totiž skvelý jazdec. Mimo trate je to aj super chlapec a na našu spoluprácu sa aj preto teším. Znovu sa uvidíme už o niekoľko týždňov a som si istý, že si spoločne užijeme veľké množstvo zábavy."

Valtteri Bottas navšítivil počas oznamovania sa s novým tímom aj motoráreň Mercedesu v Brixworthe. Britský tím na svojej oficiálnej stránke publikoval video, vďaka ktorému si tento deň v skratke môžete pozrieť aj vy.

Nové monoposty už prvýkrát naštartovali napríklad aj v Mercedese či v Toro Rosso, ktorí sa s tým pochválili aj na sociálnych sieťach. Pod rúškom tajomstva však v piatok naštartovali monopost pre sezónu 2017 aj v továrni Ferrari v Maranelle, informuje talianska mutácia portálu Motorsport.com.

"Prvé štyri dni testov v Barcelone budú slúžiť na to, aby sme spoznali nové pravidlá. Potom budeme mať štyri dni prestávky na vykonanie zmien a siedmeho až desiateho marca to bude o inom. Tentokrát nebudeme nikto blafovať a čakať s vyložením kariet až do Melbourne, pretože aj my chceme vediet, ako na tom sme," hovorí Niki Lauda.