F1.sk F1.sk

Strana 937/939 pre kategóriu Pitstop

Nové zadné pneumatiky vážia o 3,8 kilogramu viac a predné o 2,2 kilogramu viac než ich predchodcovia, odhaľuje šéf Pirelli Paul Hembery. Môžu za to nielen väčšie rozmery, ale aj tvrdšie zmesi a nové kostry.

Sebastian Vettel, Ferrari: "Na základe dát vidíme, že auto by malo byť značne rýchlejšie. Na rovinkách budeme o niečo pomalší, ale rýchlosti dosahované v zákrutách budú vyššie. To znamená, že na nás budú pôsobiť vyššie sily a bude to fyzicky náročnejšie."

Zaujímavá staršia fotka Felipeho Massu so svojim novým kolegom Lancom Strollom.

Technický odborník Craig Scarborough tvrdí, že oblasť deflektorov je na predstavenom aute Williamsu príliš jednoduchá. Tím nám v tomto smere nič neprezradil.

Toto Wolff očakáva, že Valtteri Bottas nebude vždy len pokorný a sem tam poriadne vycerí zúbky. "Nemôžete chcieť aby ste v aute mali poľovníckeho psa a mimo neho len šteňa. Ani s ním sa nevychádza vždy jednoducho a neočakávam, že to bude úplne bezproblémové. Ale nový faktor, ktorý do tímu priniesol, nám umožní starať sa aj o iné veci ako len o vzťah jazdcov," povedal Rakúšan, podľa ktorého však interné problémy nemusia byť pre šport vyslovene zlé: "Často sme zápasili sami so sebou. Chceli sme aj kontroverzie, pretože šport ich potrebuje."

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff uznal, že z pohľadu fanúšika nemusí byť najatie Valtteriho Bottasa najatraktívnejšie riešenie: "Keď sa vžijem do pozície fanúšika, tak by som tu rád mal Fernanda a zopakovanie starej rivality z roku 2007. Ale z tímového hľadiska by to nefungovalo. Má to svoju históriu a daný rok bol pre Mercedes obzvlášť bolestivý - v tom čase bol partnerom McLarenu. Pochopiteľne, že ľudia dozrievajú a menia sa... bola by to vzrušujúca dvojica, ale asi až príliš vzrušujúca."

Foto-spomienka na testy v Estorile 1996. Martin Brundle na Twitteri okamžite pripomenul, že trvali až deväť dní, no na túto konverzáciu si už bohužiaľ nespomína.

Včera prebehla na BBC 5 Live veľká predsezónna debata troch novinárov s Rossom Brawnom, Claire Williamsovou a Totom Wolffom. Tu je jej záznam.

Novinár Joe Saward rázne odmietol úvahy o tom, že by Sydney uvažuje o snahe zorganizovať VC Austrálie: "Sydney nepredloží ponuku na VC Austrálie. Ten istý príbeh sa objavuje každý rok len preto, aby lákal pozornosť na podujatie v Melbourne. Sydney o ponuke pre F1 ani neuvažuje..."

Na pretekárskom okruhu v Soči sa v sobotu uskutočnia preteky v chôdzi.

Ferrari vydalo takúto fotografiu Kimiho Räikkönena v novom aute...

MotorSport Magazine sa vo svojom aktuálnom príspevku zamýšľa nad odchodom Paddyho Lowa z Mercedesu. Zdroj píše, že Brit mal okrem fixného platu odmeny za každé víťazstvo, no keď ich chcel Toto Wolff prehodnotiť, Lowe odmietol a prišlo k rozkolu. Na scéne sa však objavil aj James Allison, ktorého síce chcel Williams, no boj vyhral Mercedes. Paddy Lowe mal v súvislosti s týmto všetkým pochopiť aj inú vec: nebol partnerom Wolffa, ako mal byť, ale v hierarchii bol akosi tesne pod ním. Bol len jeho zamestnanec. S týmto sa nevedel zmieriť a odišiel. Pri Allisonovi to bude iné - Mercedes ihneď pri jeho najatí oznámil, že sa bude zodpovedať Wolffovi.

Šéf Pirelli Paul Hembery v rozhovore pre RTL vysvetlil testovaciu nehodu Sebastiana Vettela, ktorá sa zrodila pri preverovaní pneumatík do dažďa: "Bolo veľmi chladno, neboli to normálne podmienky. Celý deň bol preto veľmi ťažký a chúlostivý. Mali sme tam len štyri stupne, veľmi nezvyčajné podmienky. Zahriatie gúm je v takom počasí mimoriadne obtiažne a musíme na tom poriadne zapracovať."

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) odmietla akýkoľvek konflikt záujmov, ku ktorému malo prísť pri odpredaji F1 do rúk nových majiteľov z Liberty Media. FIA v športe vlastnila jedno percento.

Legendárny pretekár Jean Behra, ktorý absolvoval 53 veľkých cien Formuly 1, by mal dnes 96 rokov. Zomrel ešte v auguste 1959 pri pretekoch na berlínskom okruhu AVUS.

Valtteri Bottas už pozná meno svojho nového pretekárskeho inžiniera. "Bude ním Tony Ross. Doposiaľ bol pretekárskym inžinierom Nica Rosberga," povedal Bottas pre Ilta Sanomat. Dodajme, že Tony Ross prišiel do Mercedesu z Williamsu, kde okrem Rosberga spolupracoval napríklad aj s Juanom Pablom Montoyom.

Technologické centrum McLarenu dnes navštívil Derek Kneller, ktorý pre tím pracoval v 60. rokoch a postavil napríklad aj M7C, ktoré vidíte na obrázku.

Podľa Tobiasa Grünera z Auto Motor und Sport bude mať Toro Rosso v tejto sezóne úplne nové lakovanie.