F1.sk F1.sk

Strana 914/915 pre kategóriu Pitstop

Dvojnásobný majster sveta Graham Hill by mal dnes 88 rokov.

Na okruhu v Soči momentálne prebieha tréning lekárskeho tímu:

Šéf Renaultu Sport Cyril Abiteboul je presvedčený o tom, že jeho tím bude postupom času veľmi silný: "Budeme finančne lepšie dotovaní ako všetci ostatní okrem troch top tímov. McLaren je pre mňa tak trochu neznáma, ich komerčné pozadie nepoznám."

Svoje narodeniny dnes oslavujú dvaja bývalí pretekári Formuly 1. Alexander Wurz má 43 a Charles Pic 27 rokov.

Podľa toho, čo bolo vidieť na Kimim Räikkönenovi v utorok zverejnenom videu by nový pretekársky overal Ferrari mohol vyzerať približne takto.

Video s Nicom Rosbergom ako čerstvým držiteľom ocenenia Laureus. Vyhral kategóriu prelomový počin roka, resp. Skokan roka. Porazil aj nominantov ako Leicester City či futbalový tím Islandu.

Pán a pani Rosbergovci sa samozrejme objavili na červenom koberci pred odovzdávaním cien Laureus. Nico Rosberg je za svoj zisk titulu nominovaný na cenu za prelomový výkon roka.

"Naše dieťa je tu, pridajte hlas a vypočujte si prvý plač RS17," oznamuje Renault na Twitteri.

Keď už je dnes ten "sviatok zamilovaných", tak sa nenechal zahanbiť ani Haas, ktorý svojím fanúšikom venoval takéto vtipné valentínky.

Pirelli oslavuje 110 rokov v motoršporte. Pri tejto príležitosti vydalo takéto video.

Športový šéf McLarenu Éric Boullier dostal otázku, či aj v tomto roku bude Mercedes veľký favorit. "Nie som si celkom istý," odpovedal na podujatí Pirelli v Turíne. "V zime všetci snívame o tom, aby sme čo najskôr boli majstri sveta. Garancie je však možné dať až po výjazde na trať. No pozor: prvé testy v Barcelone nebudú viac ako 'shakedown'. Každý bude kontrolovať či fungujú všetky systémy a každý sa postupne začne niečo učiť o autách novej generácie."

Motoristický šéf Pirelli Paul Hembery v utorok prezradil, že v tomto roku neočakáva veľa zastávok v boxoch. "Bude ich menej," povedal v Turíne a prikývol, že spravidla asi uvidíme jedno-zastávkové preteky. Okrem toho potvrdil, že autá budú značne rýchlejšie: "V Barcelone budú o približne päť sekúnd rýchlejšie ako v roku 2015. Podľa jednotlivých okruhov to budú dve sekundy až šesť sekúnd."

Bývalý vývojový jazdec zaniknutého tímu Manor F1 Jordan King bude naďalej pôsobiť v sérii GP2. Brit podpísal zmluvu s holandským tímom MP Motorsport, v ktorom bude jeho kolegom Brazílčan Sergio Sette Camara. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch pôsobil King v tíme Racing Engineering, pričom obsadil konečné dvanáste a siedme miesto.

Postupom času spoznávame čoraz viac jazdcov, ktorí budú pôsobiť v európskej F3. V tíme Van Amersfoort Racing uvidíme syna trojnásobného majstra sveta F1 Pedra Piqueta. Brazílčan má osemnásť rokov a v minulom roku skončil ako nováčik až na konečnej devätnástej priečke. Predtým dvakrát triumfoval v brazílskej F3, kde v priebehu dvoch rokov vybojoval 25 víťazstiev. Nemecký tím Motopark zasa potvrdil najatie Marina Sata.