F1.sk F1.sk

Strana 884/892 pre kategóriu Pitstop

Valtteri Bottas o Mikovi Häkkinenovi: "Pre mňa je Mika Häkkinen najlepším Fínom spomedzi všetkých pretekárskych sérií. Keď v rokoch 1998 a 1999 získal svoje majstrovské tituly, tak som už dva či tri roky pôsobil v motokárach. Už v tom čase som sníval o tom, že sa jedného dňa dostanem do F1. K Mikovi som vždy vzhliadal. Tiež som sa chcel dostať tam, kde bol on."

Ešte jeden, trochu inak nasvietený, pohľad na overaly Red Bullu Racing...

Česť premiérovej jazdy s novým McLarenom MCL32 sa v pondelok v Barcelone dostane Fernandovi Alonsovi, ktorý bude jazdiť aj v stredu. Stoffela Vandoorna uvidíme v aute v utorok a vo štvrtok. Alonso will then drive again on Wednesday, before Vandoorne completes the four-day test for the team on Thursday. McLaren unveiled its orange, black and white MCL32 on Friday, as it bids to move up the pecking order after a couple of challenging years since reuniting with Honda.

Ferrari potvrdilo, že Sebastian Vettel bude na budúci týždeň testovať v pondelok a v stredu, Kimi Räikkönen v utorok a vo štvrtok.

Ďalšie video Renaultu, ktorý dnes filmuje v Barcelone.

Renault dnes absolvuje prvé jazdy s novým monopostom R.S.17.

"Či mám priateľku? Nie, aktuálne žiadnu nemám. Úprimne na to ani nemám čas," povedal Lewis Hamilton v live prenose na svojom Instagrame.

Sebastian Vettel je už na trati, Nemec práve absolvuje svoju premiéru s Ferrari SF70H.

Williams uzavrel spoluprácu so spoločnosťou JCB, ktorá sa špecializuje na výrobu stavebnej a manipulačnej techniky. Od začiatku sezóny bude ich logo na šasi monopostu britského tímu a aj na jeho zadnom krídle.

Vo Fiorane momentálne kropí a trať je mokrá, takže jazdy Sebastiana Vettela sa odkladajú na neurčito.

Toro Rosso odložilo nedeľné predstavenie auta zo 16.30 na 18.00 h.

Sebastian Vettel by mal prvé jazdy s novým Ferrari SF70H absolvovať približne od 14.00 h.

Kimi Räikkönen, ktorý jazdí vo Fiorane, na to vraj v posledných chvíľach poriadne šliapol a kolo zvládol za menej ako 58 sekúnd.