F1.sk F1.sk

Strana 832/834 pre kategóriu Pitstop

Legendárny pretekár Jean Behra, ktorý absolvoval 53 veľkých cien Formuly 1, by mal dnes 96 rokov. Zomrel ešte v auguste 1959 pri pretekoch na berlínskom okruhu AVUS.

Valtteri Bottas už pozná meno svojho nového pretekárskeho inžiniera. "Bude ním Tony Ross. Doposiaľ bol pretekárskym inžinierom Nica Rosberga," povedal Bottas pre Ilta Sanomat. Dodajme, že Tony Ross prišiel do Mercedesu z Williamsu, kde okrem Rosberga spolupracoval napríklad aj s Juanom Pablom Montoyom.

Technologické centrum McLarenu dnes navštívil Derek Kneller, ktorý pre tím pracoval v 60. rokoch a postavil napríklad aj M7C, ktoré vidíte na obrázku.

Podľa Tobiasa Grünera z Auto Motor und Sport bude mať Toro Rosso v tejto sezóne úplne nové lakovanie.

Carlos Sainz mladší pochádza z Madridu a preto nie je prekvapením, že jeho najobľúbenejším futbalovým tímom je práve jeden z dvojice mestských celkov.

FIA chce naďalej motivovať jazdcov i tímy, ktoré pôsobia v európskej F3. Najlepší nováčik sezóny dostane 100 000 eur, jazdec na druhom a treťom mieste po 50 000. Okrem týchto peňazí dostane majster F3 šek na 100 000 eur, ktoré mu pomôžu v prípade ďalšieho pôsobenia v sérii spadajúcej pod FIA. Ďalších 200 000 eur si rozdelia zúčastnené tímy v závislosti od ich umiestnenia.

Bývalý pretekár F1 Giancarlo Fisichella sa už ôsmykrát zúčastní 24-hodinovky v Le Mans. Štyridsaťštyriročný Talian, ktorý toto podujatie už dvakrát vyhral, bude s Tonim Vilanderom súťažiť vo Ferrari 488 GTE, pričom meno tretieho jazdca zatiaľ nepoznáme. Ide o triedu GTE Pro.

Dvojnásobný majster sveta Graham Hill by mal dnes 88 rokov.

Na okruhu v Soči momentálne prebieha tréning lekárskeho tímu:

Šéf Renaultu Sport Cyril Abiteboul je presvedčený o tom, že jeho tím bude postupom času veľmi silný: "Budeme finančne lepšie dotovaní ako všetci ostatní okrem troch top tímov. McLaren je pre mňa tak trochu neznáma, ich komerčné pozadie nepoznám."

Svoje narodeniny dnes oslavujú dvaja bývalí pretekári Formuly 1. Alexander Wurz má 43 a Charles Pic 27 rokov.

Podľa toho, čo bolo vidieť na Kimim Räikkönenovi v utorok zverejnenom videu by nový pretekársky overal Ferrari mohol vyzerať približne takto.

Video s Nicom Rosbergom ako čerstvým držiteľom ocenenia Laureus. Vyhral kategóriu prelomový počin roka, resp. Skokan roka. Porazil aj nominantov ako Leicester City či futbalový tím Islandu.

Pán a pani Rosbergovci sa samozrejme objavili na červenom koberci pred odovzdávaním cien Laureus. Nico Rosberg je za svoj zisk titulu nominovaný na cenu za prelomový výkon roka.

"Naše dieťa je tu, pridajte hlas a vypočujte si prvý plač RS17," oznamuje Renault na Twitteri.

Keď už je dnes ten "sviatok zamilovaných", tak sa nenechal zahanbiť ani Haas, ktorý svojím fanúšikom venoval takéto vtipné valentínky.