F1.sk F1.sk

Strana 8/981 pre kategóriu Pitstop

Claire Williamsová o tom, či môže mať Robert Kubica iné auto ako George Russell: "Medzi autami pre Georga a Roberta nie je absolútne žiadny rozdiel. Určite ani nemáme rozpočet na to, aby sme postavili dve rôzne autá, takže táto špekulácia je jednoducho šialená. Robíme všetko pre to, aby mali George a Robert rovnakú výbavu, aby počas víkendov testovali rovnaké veci a aby sme im pre sobotu a nedeľu dali maximálne šance."


Claire Williamsová reagovala na špekulácie týkajúce sa možného predčasného odchodu Roberta Kubicu: "Sme len uprostred sezóny, takže je ešte príliš skoro na to, aby sme mysleli na rok 2020 a na jazdecké zloženie pre toto obdobie. Už sme o tom začali uvažovať, ale rozhodne nie sme v pozícii už sa rozhodnúť a asi sa tak nestane skôr ako v troch štvrtinách ročníka. O výmene Roberta počas sezóny vôbec neuvažujeme. Rozhodne nie."


Toto neprestáva byť vtipné: Včerajší tweet Rich Energy týkajúci sa ukončenia spolupráce s Haasom vraj nie je platný. Vraj ho urobil zamestnanec, ktorý bol prepustený ešte predtým, ako ten tweet napísal. Spoločnosť však vraj v tejto chvíli nemá kontrolu nad účtom a status nevie zmazať.

Haas sa rozhodol pre netradičný krok a Romainovi Grosjeanovi dá austrálsku špecifikáciu ich auta - vráti sa teda celkom na začiatok. Vraj o to žiadal už pred dvomi podujatiami, ale súhlas prišiel až teraz.

Bývalý šéf tímu Lotus Matthew Carter vraj zo svojich zdrojov počul, že Esteban Ocon bude v budúcom roku pôsobiť v Mercedese.

Daniel Ricciardo priznal, že zatiaľ nie je pripravený podpísať s Renaultom novú zmluvu: "Aktuálna odpoveď je NIE, ale nie preto, že Renaultu neverím. Chcem si počkať na druhú časť sezóny. Očakávam určité signály. Chcel by som, aby sme s McLarenom bojovali o štvrté miesto."

William Storey, Rich Energy: "My sme to s nimi ukončili. Je to škoda, ale vo svetle daných udalostí je to logické rozhodnutie. V Haase sú milí ľudia, ale s autom cúvajú. Sme produkt, ktorý je nadradený Red Bullu. Mliekarenský voz na konci štartového roštu je pre nás katastrofa. Koniec."

Novinári čakajú na Günthera Steinera.

Pred nami sú preteky s poradovým číslom 1 007 a Red Bull ich zasvätil agentovi 007.

Novinári si môžu v Silverstone pochutnať aj na takýchto drobnostiach. Zadarmo.

Anglický Telegraph píše o tom, že organizátori VC Veľkej Británie by mali do kasy F1 za päť rokov zaplatiť približne 100 miliónov libier. Vyjednali si o niečo výhodnejšie podmienky ako predtým, pretože podľa starej zmluvy by za posledný rok kontraktu (2026) platili až 26 miliónov a za roky predtým vždy o päť percent menej. Tentoraz to bude pravdepodobne vždy po 20 miliónov.

Silverstone sa po minuloročnom experimente opäť vráti k dvom DRS-zónam. Tá tretia, ktorá bola medzi výjazdom z poslednej zákruty až do okamihu brzdenia do tretej zákruty, sa neosvedčila; spôsobila viacero jazdeckých zaváhaní.