F1.sk F1.sk

Strana 5/957 pre kategóriu Pitstop

Ďalšie pohľady na drivers' parade.

Mercedes prezradil, že únik hydraulickej kvapaliny spozoroval na monoposte Lewisa Hamiltona ešte v sobotu večer. Auto už dávajú dokopy a do pretekov by malo byť s prehľadom hotovo.

Na monoposte Lewisa Hamiltona je vraj hydraulický problém. Aktuálne prebiehajú opravy.

Robert Kubica je s monopostom Williamsu naďalej veľmi nespokojný: "V kvalifikácii som nemal žiadny grip, kĺzali sa mi predné i zadné pneumatiky. Bojoval som len o to, aby som sa udržal na trati. Keď sa auto takto kĺže, nie je možné s ním jazdiť. Podľa mňa to ani nie je otázka nastavenia, pretože takéto ťažko pochopiteľné veci sa dejú veľmi často."


V Montreale je pozícia na štartovom rošte dosť dôležitá a štart nezvykne mať veľký vplyv na zmeny: z pole position je to k prvej zákrute totiž len 159 metrov.

Toto Wolff odmietol úvahy o tom, že by Mercedes po motorovom probléme Lanca Strolla nešiel naplno: "Absolútne veríme našim testovacím stanoviskám. Na nich sme nezaznamenali žiadne problémy. Nemôžeme teraz len tak jazdiť s obmedzeným výkonom."

Aké stratégie dnes očakáva Pirelli? Štartujeme o 20:00 a preteky sa idú na 70 kôl. 1. štart s mediumkami a po 35 až 40 kolách prezutie na hardy. 2. štart so softami a pi piatich až ôsmich kolách prezutie na hardy 3. štart so softami, po piatich kolách prezutie na mediumky a po 37 kolách opäť na mediumky.


Video: Števo Eisele v múzeu Ferrari.

Marcus Ericsson vybojoval na Texas Motor Speedway siedme miesto.

Video: Kolo, s ktorým Sebastian Vettel získal pole position.

Kevin Magnussen hovoril po tejto havárii o "malej chybe s veľkými dôsledkami".

Kevin Magnussen v rozhovore povedal, že bud emusieť meniť prevodovku a so šasi to po havárii tiež nevyzerá dobre. Zdá sa, že bude štartovať z pitlane.

Lewis Hamilton: "Ani neviem prečo, ale z nejakého dôvodu necítim sklamanie. Takto je to dobré, takýto by mal byť pretekársky šport. Zajtra to môže byť zaujímavé!"