F1.sk F1.sk

Strana 4/834 pre kategóriu Pitstop

Video: Aktuálna príprava Georga Russella.

Hviezda Dakar Rally Nasser Al-Attiyah potvrdila, že Fernando Alonso chce otestovať jeho Toyotu Hilux: "Fernando je môj veľmi dobrý kamarát a v priebehu týchto týždňov sme sa o tom bavili. Povedal mi, že by si chcel vyskúšať moje auto. Odpovedal som, že nech ma nechá dokončiť Dakar a potom sa o tom môžeme porozprávať. Obaja sme jazdcami Gazoo Racing, ale neviem, či sa Toyota do toho chce angažovať. Myšlienka je taká, že by sme to spravili pred rely v Katare, prípadne hneď po nej."


RTL uvažuje o tom, že hlavne kvôli Mickovi Schumacherovi bude vysielať aj preteky F2. Potvrdil to hovorca televízie Matthias Bolhöfer: "Formula 2 je pre mediálnu skupinu RTL určite zaujímavá téma. Aktuálne komunikujeme s FOM. Viac k tomu v tejto chvíli neviem povedať."


Maurizio Arrivabene opustil Ferrari a vyzerá to tak, že zamieri do futbalového Juventusu. V stredu by sa mal stretnúť s prezidentom klubu Andreom Agnellim a vraj by mohol byť nástupcom Giuseppeho Marottu na pozícii výkonného riaditeľa.


Lekár Walter Klepetko o stave Nikiho Laudu: "Nie je to také jednoduché, ako u zdravého človeka. Situácia je komplexná." Odborník však nepotvrdil zápal pľúc a vyjadril sa takto: "Pľúca fungujú veľmi dobre."


Pascal Wehrlein o tom, komu bude v roku 2019 držať palce: "Pochopiteľne Vettelovi. Nie je žiadnym tajomstvom, že dobre vychádzame. Spolu s Ferrari si titul maximálne zaslúžia. Vettel je človek, ktorý sa napriek veľkému úspechu vždy držal pri zemi. Keď som v roku 2016 prišiel do F1, tak sme vychádzali už od začiatku. Veľmi mi to pomohlo. Po mojej nehode z ROC 2017 v Miami bol takisto vždy po mojom boku."


Motorsport Italy informuje o tom, že Red Bull bude využívať nové ráfiky po vzore Mercedesu, ktoré boli dosť kontroverzné. Ferrari ich minimálne na začiatku sezóny neplánuje nasadiť. Neskôr možno...

Okruh v Silverstone bude druhý rok po sebe preasfaltovaný. Minuloročné asfaltovanie príliš nevyšlo, objavili sa problémy s drenážnym systémom a séria MotoGP musela svoje preteky dokonca zrušiť. Detaily nového procesu asfaltovania zatiaľ nie sú známe, ale podľa výkonného riaditeľa okruhu Stuarta Pringla by sa všetko malo stihnúť pred VC Veľkej Británie, ktorá sa uskutoční 12. júla. Informovala stránka RaceFans.


Junior Red Bullu Dan Ticktum bude pôsobiť v zimnej sérii ázijskej F3, konkrétne v tíme Hitech. Môže tak získať zopár superlicenčných bodov.

Vladimír Rys, fotograf: "Arrivabene je história a pre Ferrari je to skôr dobré. Ale čítať všade toľko kritiky... prial by som si, aby boli niektorí novinári takí kritickí ešte vtedy, keď bol vo funkcii."

Infografika: Štatistiky pôsobenia Maurizia Arrivabeneho vo Ferrari.

Z Pascala Wehrleina je nový vývojový jazdec Ferrari. Maranello prvýkrát navštívil v pondelok. Do 31. decembra minulého roku bol ešte zmluvne viazaný s Mercedesom.

David Coulthard o Ferrari: "Dúfajme, že ich tlačový hovorca sa zobudí, alebo ho nahradí niekto iný, kto chápe dôležitosť dobrej komunikácie. Sú najväčším menom v F1 a mali by stanovovať štandardy, nie zatvárať dvere."

Mark Gallagher, bývalý odborník Jordanu, Red Bullu a Cosworthu: "Som sklamaný, že posledná fáza Ferrari a Arrivabeneho nezafungovala. Ale zatvorenie prístupu médií, neschopnosť akceptovať chyby a dokonca aj verejné kritizovanie svojho tímu bolo príkladom toho, ako to líder nerobí. Dúfam, že Binotto uspeje. F1 to potrebuje."