F1.sk F1.sk

Strana 3/957 pre kategóriu Pitstop

Niektoré tímy sa búria proti tomu, aby boli od roku 2021 zakázané ohrievače pneumatík. Podľa manažéra Alfy Romeo Beata Zehndera sa to však dá spraviť: "Pochopiteľne, že dá. Aj DTM ukázalo, že preteky bez dečiek sú lepšie. Okrem toho je to aj lacnejšie a ročne na preprave ušetríme 300 000 eur. Každé štyri roky navyše potrebujeme novú sadu dečiek, ktoré stoja 750 000 eur." (AMuS)

Video: Ďalšie výborné analytické video zo zákulisia VC Kanady z pohľadu Mercedesu.

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas by sa mali s týmto Sauberom-Mercedes objaviť na okruhu La Sarthe, kde sa jazdí 24-hodinovka v Le Mans. Hmm, zaujímavé.

Jean Alesi dnes oslavuje svoje 55. narodeniny.

Trojnásobný majster sveta Jackie Stewart má dnes 80 rokov.

Video: Lewis Hamilton chcel Sebastiana Vettela po skončení pretekov takto zviezť.

Casey Stoner: "Formula 1, tak toto je najhoršie rozhodnutie, aké ste kedy spravili. V takýchto chvíľach nám v F1 chýba Charlie Whiting."

Max Verstappen uzatvoril "kolo". Od VC Kanady 2018 po VC Kanady 2019 nikdy neprešiel cieľom za svojim kolegom.

Mark Webber: "Súťažil niektorý z komisárov niekedy na čelných priečkach F1? Preteky som nepozeral, ale teraz som videl ten 'incident'. Psycho-trest."

Teraz niekam zablúdil Lewis...

Mario Andretti: "Myslím si, že úlohou komisárov je penalizovať nápadne nebezpečné ťahy a nie takéto chyby, ktoré sú dôsledkom tvrdého pretekania. To, čo sa stalo na VC Kanady, nie je na tejto úrovni nášho úžasného športu akceptovateľné."

Infografika: Výsledky VC Kanady.

Sebastian Vettel: "Ľudia by nemali bučať na Lewisa. Ak na niečo, tak na tieto smiešne rozhodnutia..."