F1.sk F1.sk

Strana 3/834 pre kategóriu Pitstop

Gazzetta dello Sport píše o tom, že Mercedes pred novou sezónou výrazne prepracoval svoju pohonnú jednotku a z tej minuloročnej vraj ostalo len "veľmi málo". Taliansky zdroj potvrdil aj informácie Auto Bildu, podľa ktorých Mercedes pri rovnakej spotrebe našiel dvanásť koní k dobru - a ako vieme, spotreba bude môcť byť v tomto roku o päť kilogramov vyššia ako doposiaľ. Výkonnostný nárast bude teda možno ešte o niečo vyšší.


Marrimo Rivola o výmene Binotto/Arrivabene: "Toto rozhodnutie bolo spravené pre dobro tímu, chceli sme sa pozerať dopredu. Áno, je to veľmi podobné nastavenie, o akom uvažoval Marchionne. Dúfam len v to, že Mattia bude môcť pracovať v pokoji, čo v Maranelle nie je samozrejmé a jednoduché. Má kvality na to, aby to zvládol."

A máme tu výsledky. Dnes sa môže z víťazstva tešiť Jérôme d'Ambrosio. Felipe Massa, Pascal Wehrlein a Stoffel Vandoorne na úplnom chvoste.

Video: Aj takto vyzerá tréning Pierra Gaslyho.

Tento víkend sa okrem pretekov Formuly E konalo aj ďalšie podujatie ázijskej série Le Mans v Burirame. Zvíťazil tím United Autosports, náš ARC Bratislava sa umiestnil na celkovom štvrtom mieste, svoju kategóriu LMP2 AM však vyhral.

Video: Robert Wickens napreduje.

Bernie Ecclestone ako majiteľ Brabhamu si takto zahral karty so šéfom spoločnosti Texaco Johnom Goossensom. Hrali o to, či na aute budú umiestnené reklamy Texaco. Goossens vyhral, takže boli... a Carlos Reutemann zvíťazil.

Toro Rosso potvrdilo, že zvládlo oficiálne crash testy.

Niektoré zdroje hovoria o tom, že tím Sauber by mohol byť čoskoro premenovaný na Alfa Racing, nuž a Maurizio Arrivabene by mohol byť koordinátorom pri tomto prechode. Bol by akýmsi spojovníkom medzi materskou spoločnosťou a pretekárskou stajňou.

Svoje 36. narodeniny dnes oslavuje bývalý pretekár Adrian Sutil.