F1.sk F1.sk

Strana 3/1001 pre kategóriu Pitstop

Luke Smith z portálu CRASH.net si takto zažartoval na účet Toro Rosso. Čo je vo vašom letnom playliste?

Spomienka na Enza Ferrariho.

Aktuálny líder juniorskej Formuly 2, Nyck de Vries bude testovať budúcoročný monopost Mercedesu Formuly E. Nemecká automobilka ešte oficiálne neoznámila svoju jazdeckú zostavu pre budúci rok, Jedným z pilotov by mohol byť Stoffel Vandoorne, ktorý pretekal za predchodcu tímu HWA Racelab. Jeho kolegom bol Gary Paffett. Jedným z ďalších kandidátov by mohol byť aj Mexičan Esteban Gutiérrez. De Vries síce má továrenskú zmluvu s Audi, no nemecká automobilka už potvrdila jazdeckú dvojicu Lucas di Grassi - Daniel Abt pre nasledujúcu sezónu Formuly E.

Juan Manuel Correa, Američan v službách tímu Formuly 2 Sauber Junior Team by Charouz si 24. augusta vyskúša na okruhu Paul Ricard monopost Sauber C32 zo sezóny 2013. S autom F1 to bude jeho prvá skúsenosť.

Od smrti Enza Ferrariho uplynulo 31 rokov.

Flavio Briatore má nový projekt. V Taliansku zakladá politickú stranu.

Tím Formuly E Jaguar s oznámením jazdeckej dvojice pre budúcu sezónu vyčkáva. Jedným z pilotov tímu bude zrejme Mitch Evans. Stajňa ho podľa všetkého plánuje doplniť niektorým "nechceným" pilotom, ktorý bude musieť F1 opustiť, pretože naň nezostane miesto.

Takto dovolenkuje Antonio Giovinazzi.

Narodeniny dnes oslavuje šéf tímu Racing Point Otmar Szafnauer.

Mattia Binotto: Obaja naši piloti majú zmluvu, nevidím dôvod niečo meniť.

Alexander Albon bude najmenej skúseným pilotom v kokpite Red Bullu od roku 2006, kedy do tímu z Minardi prišiel Robert Doornboss

Druhý diel: „Ďakujem aj všetkým chlapcom v Toro Rosso, najmä Franzovi Tostovi, za túto obrovskú príležitosť vo Formule 1 a jeho nekonečnú podporu počas celého roka. Teraz sa sústredím na moje prvé preteky s tímom v Spa.“

Alexander Albon poskytol skrz sociálne siete svoje prvé vyjadrenie k prestupu do Red Bullu. Prvý diel: „Dostať takúto príležitosť s Red Bullom je niečo neskutočné. Nemôžem vám dostatočne poďakovať za to, že ste mi verili a premenili na skutočnosť. Je to veľký skok do hlbokej vody, no ja mám svoje plavky pripravené.“

Oficiálny účet Formuly 1 na Twitteri ihneď zareagoval a ponúkol nám skvelý výkon od Alexa Albona z Veľkej ceny Číny, kedy to po štarte z boxov dotiahol na desiate miesto.

Tak ako všetci ostatní, aj piloti McLarenu oddychujú pri mori.

Dnes v Brands Hatch vyvrcholil historicky prvý ročník čisto ženskej Formuly W. Šampiónkou sa stala 21-ročná Britka Jamie Chadwicková.