F1.sk F1.sk

Pitstop

Mesto Viedeň ponúka rodine čestný hrob pre Nikiho Laudu. Potvrdil to hovorca primátora: "Niki Lauda by mal dostať čestný hrob. Mesto to ponúkne. Nakoniec to však bude o rozhodnutí rodiny."

Niki Lauda a James Hunt v roku 1973.

Na Nikiho Laudu si zaspomínal aj Juraj Čurný.

Robert Fernley potvrdil, že skončil na pozícii prezidenta programu McLaren Indy: "Môj kontrakt pokrýval len program týkajúci sa Indy 500."

Stránka RaceFans informuje o tom, že prezident McLarenu pre IndyCar Robert Fernley v tíme s okamžitou platnosťou skončil. Veľké zlyhanie má teda prvú obeť.

Niki Lauda sa vraj do padoku tak skoro nevráti. Aktuálne má byť na súkromnej klinike vo Švajčiarsku, kde je na dialýze. Najväčšie zdravotné problémy mal na začiatku augusta minulého roku, keď absolvoval transplantáciu pľúc. Od toho okamihu sa mu nepríjemnosti vždy vracali.


Pirelli absolvuje po VC Monaka testy prototypov do dažďa pre rok 2020. S intermediálkami a monzúnkami budú jazdiť Ferrari a Red Bull; stane sa tak 28. a 29. mája na okruhu Paula Ricarda.

Marcusovi Ericssonovi to v Indianapolise išlo lepšie a v kvalifikácii skončil trinásty.

Fernando Alonso bol v kvalifikácii na Indianapolis 500 pomalý a obsadil len 31. miesto. Teraz ho čaká "Bump Day", kde sa šiesti najpomalší jazdci pobijú o posledné tri voľné fleky.

Jean Todt a Felipe Massa sú dnes na motokárových majstrovstvách Európy.

Joe Saward píše aj o tom, že Racing Point od Mercedesu odkúpil výbavu boxového múru. Vraj to tento tím vyšlo na 1,8 milióna dolárov.

Novinár Joe Saward píše, že nový motorhome Red Bullu, tzv. Holzhaus, mohol stáť až 25 miliónov dolárov a jeho ročná prevádzka môže vyjsť až na päť miliónov.

McLaren po stredajšej havárii Fernanda Alonsa nestihol pripraviť auto včas a vo štvrtok nestihol jazdy za sucha. Španielovi tak ostáva pred kvalifikáciou už len jeden testovací deň - piatok.