F1.sk F1.sk

Pitstop

Christian Horner, Red Bull: "Prvé tri či štyri podujatia sa konajú na okruhoch, ktoré sú veľmi citlivé na výkon a budeme to tam mať veľmi ťažké. Čína, Bahrajn i Melbourne... všetko sú to okruhy, na ktorých ide do veľkej miery o motor. Spoliehame sa na našich kolegov z Viry, že neskôr s niečím prídu, ale asi to nebude skôr ako v čase návratu do Európy. Dúfame, že druhá verzia motora našu stratu zmierni."

Video: Ako vyzerá Albert Park za bežného dňa na bicykli?

Video: Čo znamená STR13 pre pilotov Toro Rosso? Príležitosť aj GASmobil.

Podľa simulácii sú rozdiely medzi pneumatikami na hranici 0,4 až 0,5 sekundy na jedno kolo. V nedeľu budú zohrávať dôležitú rolu teploty, podľa ktorých sa rozhodne, či sa pôjde na jednu alebo na dve zastávky. Vylúčiť sa však nedá ani dážď.

Piloti Scuderie sa dnes objavili v talianskej reštaurácii Saluministi. Zatiaľ čo Vettel prišiel na bicykli, Räikkönen sa odviezol autom.

Video: Jazda Giancarla Fisichellu za horiacim Jensonom Buttonom na VC Austrálie 2006. Button musel zastaviť tesne pred šachovnicovou vlajkou.

Video: Krátky pohľad na štvrtkovú atmosféru v Melbourne.

Romain Grosjean o spolupráci Haasu s Ferrari: "Každý hovorí o motore, ktorý je dôležitou súčasťou, ale my od nich máme aj závesy, hydrauliku a prevodovku. Takže keď Gene (Haas, pozn. red.) povie, že chce byť do pol sekundy za Ferrari, tak to podľa mňa nie je nereálne. Budeme bojovať s veľkými tímami, čo je pred tretím rokom nášho pôsobenia úžasné. Ale radšej sa koncentrujme na našu prácu a nehovorme o tom, že sa dostaneme na Mars, Jupiter, Neptún či kdekoľvek."

Pierre Gasly (Toro Rosso) o možných problémoch s vysokou spotrebou paliva: "Spotreba bude pre každého veľký problém, no momentálne nevieme, aké zlé je to pre ostatných. Vieme, aké je to u nás, ale podľa mňa s tým budú mať problém všetci jazdci na štartovom rošte. Melbourne bude z hľadiska spotreby určite veľmi ťažké - síce som tu nikdy nejazdil, ale podľa toho, čo mi bolo povedané, je to zrejmé."

Kimi Räikkönen sa obáva toho, že kvôli vysokej spotrebe a šetreniu paliva jazdci nebudú môcť ísť naplno: "Na niektorých podujatiach je to náročnejšie, inde menej. U jednotlivých tímov je to iné a svoju rolu zohrávajú aj podmienky. Nie vždy je to však zábava. Palivové nádrže môžeme spraviť dosť veľké na to, aby sme natankovali viac paliva a išli vždy naplno, ale také sú pravidlá."

Hlavná rovinka na okruhu v melbournskom Albert Parku bude pomenovaná po bývalom promotérovi VC Austrálie Ronovi Walkerovi, ktorý nedávno zomrel. Označená teda bude ako "Walker Straight".