F1.sk F1.sk

Pitstop

Sergiovi Pérezovi je veľmi ľúto, že Nico Hülkenberg pravdepodobne príde o miesto v F1: "Bola by to veľká škoda, lebo sa len potvrdí, ako zle na tom Formula 1 je. Talent a výsledky sa v tomto športe až tak nerátajú, ale ide o mnoho iných faktorov: napríklad politické, ale aj iné, ktoré športovec nemá vo vlastných rukách. To, či chce pokračovať alebo nie, by malo byť len o jeho rozhodnutí. Nicovu úroveň predsa všetci poznáme. Je to jeden z najlepších pilotov."

Michael Schumacher získal v tento deň roku 1995 svoj druhý majstrovský titul.

Vyzerá to tak, že FIA pre VC Mexika pridala tretiu DRS-zónu, ktorá sa má nachádzať medzi jedenástou a dvanástou zákrutou, teda pred vstupom do štadiónovej časti. Okrem toho sú na okruhu bratov Rodríguezovcov aj zóny medzi poslednou a prvou zákrutou a medzi trojkou a štvorkou.

Billy Monger potvrdil, že jeho cieľom pre budúci rok je dostať sa do Formuly 3. So sériou už aj absolvoval testy.

Vo Valencii dnes prebiehajú posezónne testy Formuly 3. Medzi účastníkmi sa objavilo aj niekoľko zaujímavých mien, ako Billy Monger, Dan Ticktum (obaja Carlin) alebo Ferdinand Habsburg.

Rodinka Jensona Buttona.

Patricio O'Ward zrejme skončil v akadémii Red Bullu z iného dôvodu, než by sa mohlo zdať. Podľa posledných informácii podpíše pre sezónu 2020 zmluvu s Arrow McLaren SP v IndyCar. Prejde tak do kádra tímu McLaren.

Takto pred desiatimi rokmi oslavoval Jenson Button svoj prvý a jediný titul majstra sveta.

Red Bull zrejme "láme palicu" aj nad svojim ďalším juniorom, Patriciom O'Wardom. Mexičan nahradil v kokpite v japonskej Super Formule Dana Ticktuma. Po troch veľkých cenách (a zisku troch bodov) však končí aj on. V záverečnom podujatí sezóny ho nahradí Estónec Juri Vips, štyrý muž posledného ročníka Formuly 3.