F1.sk F1.sk

Pitstop

Valtteri Bottas vyslovil spokojnosť s tým, že má v tomto roku nový inžiniersky tím: "V zásade mám celkom nový tím, dostal som nového pretekového i výkonnostného inžiniera. Vďaka tomu mi na stole pristáva mnoho rôznych nových nápadov a myšlienok."


Claire Williamsová v rozhovore s Patom Symondsom.

V Baku má byť počas víkendu 16 až 19 stupňov. Pršať by nemalo, ale očakáva sa silný vietor; v sobotu môže jeho rýchlosť dosiahnuť aj 45 km/h a v nedeľu 50 km/h.

Williams potvrdil, že George Russell sa už cíti lepšie a v tréningu ho uvidíme v aute.

Na Facebooku sme vám položili otázku, ktorý z pretekárov Ferrari podľa vás získa v tejto sezóne viac bodov. Vyzbierali sme vyše 2 300 hlasov a 55 percent z vás si myslí, že to bude Charles Leclerc. Sebastianovi Vettelovi verí "len" 45 percent fanúšikov.

Haas má na nose takéto lakovanie. Je to spomienka na tragické udalosti zo Srí Lanky, pri ktorých prišiel jeden zo sponzorov tímu a Kevina Magnussena o tri zo svojich štyroch detí.

Mattia Binotto a Daniil Kvjat.

Williams zrušil dnešnú tlačovku Georga Russella, pretože Angličan je vraj chorý a nie je mu dobre. Zajtra by však mal jazdiť.

Pokazená jednotka MGU-K, ktorá Nica Hülkenberga vyradila v Šanghaji, je napokon OK. Podarilo sa ju zachrániť a Hulk sa tak vyhne trestu. Informoval Auto Motor und Sport.

Stretnutie s novinármi má aktuálne Charles Leclerc.

Ferrari prinieslo do Baku upravené deflektory.