F1.sk F1.sk

Pitstop

Toto Wolff, Mercedes: "Jednu vec máme ako tímy s FIA a s Liberty spoločnú: všetci chceme, aby sa F1 darilo. Túto platformu vymyslel ešte Bernie. Rozkvitala takmer 70 rokov a našou úlohou je udržať ju veľkou, prípadne ju ešte zlepšiť. Toto nás spája. Máme rozdielne názory, čo je jasné, ale je to o nájdení spoločných menovateľov."

Takto dopadla anketa Autosportu týkajúca sa toho, koho by mal Williams zamestnať.

V Abú Zabí je tradične veľmi pekne a takéto to bude počas celého víkendu.

Presne 55 kôl pred koncom sezóny môžeme povedať, že Carlos Sainz štartujúci s číslom 55 potrebuje na to, aby získal 55 bodov, už len jeden bodík.

Na okruhu v Abú Zabí to postupne začína ožívať.

Sergio Pérez letel do Dubaja cez Dallas a Londýn, pričom stihol aj zastávku v sídle Force Indie v Silverstone. Ako ukazujú nasledujúce zábery, stretol sa aj s Vidžajom Maljom.

Freek Schothorst, porazený finalista súťaže McLarenu o najlepšieho hráča, ktorý si mohol vybojovať pozíciu simulátorového jazdca: "Som mimoriadne sklamaný, ale rozhodnutie McLarenu dokážem rešpektovať. Veľké gratulácie Rudymu van Burenovi. Som si istý, že odvedie úžasnú robotu."

Uznávaný novinár Mark Hughes tvrdí, že Williams v budúcom roku nasadí Roberta Kubicu. Zmluva už nie je podpísaná len preto, lebo sa rieši štruktúra rôznych platieb. Poliak navyše bude musieť vrátiť poistné, ktoré dostal za predčasné ukončenie kariéry - takto už totiž formulová kariéra ukončená nebude. Len tieto záležitosti vraj spôsobili komplikácie, ale čoskoro to bude dotiahnuté.

Tak už vieme, prečo Valtteri Bottas nebol na oslavách Mercedesu. Už od včerajška je totiž v Abú Zabí a dnes mal sponzorské povinnosti pre spoločnosť Hugo Boss, ktorá v Dubaji otvárala veľkú predajňu.

Motorsport.com informuje o tom, že okrem Roberta Kubicu by mal Williams do testov pneumatík v Abú Zabí nasadiť aj Sergeja Sirotkina.

Williams reagoval na špekulácie o zmluve pre Roberta Kubicu stanoviskom, podľa ktorého rozhodnutie ešte nepadlo a v Abú Zabí sa žiadneho jazdeckého potvrdenia ešte nedočkáme.

Svoje 74. narodeniny dnes oslavuje Jacques Laffite. Francúz pôsobil v F1 v rokoch 1974 až 1986 a v rámci tohto obdobia vyhral celkovo šesť veľkých cien. Pri jeho mene registrujeme aj sedem pole positions a 32 pódií.