F1.sk F1.sk

Pitstop

Okrem Lewisa Hamiltona štartoval v Singapure z dvojky napríklad aj Sebastian Vettel. Kimimu Räikkönenovi však jednotka pomohla k lepšiemu odpichu.

Video: Pretekári Ferrari v reklame na Alfu Romeo.

Video: MiniDrivers k VC Singapuru.

Takto zmorene vyzeral po pretekoch Valtteri Bottas, ktorému nefungoval nápojový systém.

Lewis Hamilton sa naďalej často stretáva s najdrahším futbalistom sveta Neymarom.

Nominácie pneumatikových zmesí pre VC Malajzie.

Video: Max Verstappen o potrebe fyzickej kondície.

Ross Brawn o VC Singapuru: "Bol to veľmi vzrušujúci víkend, počas ktorého sa pomer síl neprestajne menil. V piatok vyzeral byť najsilnejší Red Bull, v sobotu bolo vpredu Ferrari a v nedeľu sa o vydarený návrat na špičku postaral Mercedes. Práve o tom je Formula 1 a som si istý tým, že počas zvyšných víkendov zažijeme ešte niekoľko vzrušujúcich veľkých cien."

Organizátori VC Singapuru hlásia oproti minulému roku nárast návštevnosti o 19 percent - počas celého víkendu prešlo bránami okruhu dovedna 260 000 divákov. Najviac cudzincov vraj prišlo z Austrálie, po ktorej nasledujú Filipíny, Čína, USA, Indonézia, Japonsko, Tajvan a Holandsko.

Fernando Alonso bol počas letnej prestávky v Maranelle, ale nešlo mu o nič iné ako o rozširovanie svojej zbierky áut. Jeho návštevu sa podarilo udržať v tajnosti, čo ho potešilo: "Našťastie, pretože inak by niektorí ľudia prichádzali s hlúpymi myšlienkami a vytvárali by z toho rôzne články."

Aktuálne informácie hovoria o tom, že druhé a tretie podujatie budúcoročného kalendára si vymenia miesta. Po Veľkej cene Austrálie sa teda uskutoční Veľká cena Bahrajnu a následne Veľká cena Číny. Tieto preteky vytvoria dvojičku.