F1.sk F1.sk

16 členov tímu McLaren sa po karanténe v austrálskom Melbourne bezpečne vrátilo domov. Potvrdil to samotný tím
zdroj: McLaren twitter

16 členov tímu McLaren sa po karanténe v austrálskom Melbourne bezpečne vrátilo domov. Potvrdil to samotný tím

Pred austrálskym podujatím boli prvé potvrdené prípady koronavírusu diagnostikované práve medzi členmi tímu McLaren. 16 členov tímu sa teraz bezpečne vrátilo domov.

Šestnásť členov tímu McLaren sa po dvoch týždňoch karantény v austrálskom Melbourne bezpečne vrátilo domov. Tím to potvrdil prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti Twitter.

Minimálne jeden zamestnanec bol vo štvrtok pred austrálskym podujatím pozitívne testovaný na koronavírus, čo nútilo tím opustiť závod a to nakoniec viedlo až k zrušeniu celého podujatia.

Tím odhalil, že ich zamestnanec sa rýchlo zotavil zo svojich príznakov, ale celkovo 16 zamestnancov muselo zostať v izolácii po dobu dvoch týždňov. Sedem z nich bolo testovaných na nový koronavírus, ale všetky testy sa vrátili v podobe negatívnych výsledkov.

Riaditeľ pretekov tímu McLaren, Andrea Stella, sa rozhodol zostať s postihnutými členmi tímu, ktorí mali počas pobytu v Melbourne veľkú podporu od svojich kolegov. Na sociálnych sieťach tím zverejnil novinku vo štvrtok ráno: „Sme radi, že môžeme potvrdiť, že od včerajšieho večera sa všetok personál tímu, ktorý bol v izolácii v Melbourne, ako aj manažment, ktorý s nimi zostal, bezpečne vrátil domov.“

Hoci všetci zamestnanci sú teraz späť vo Veľkej Británii, už sa nevrátia do práce do sídla v meste Woking. Tím je momentálne pozastavený, vynútená letná prestávka Formuly 1 bola presunutá na jar a to najmä z dôvodu vzniknutej krízy ohľadom koronavírusu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Magazín

Pozri viac