F1.sk F1.sk

Damon Hill na tému, ako poraziť šampióna Lewisa Hamiltona
zdroj: Pirelli Motorsport

Damon Hill na tému, ako poraziť šampióna Lewisa Hamiltona

Bývalý majster sveta Formuly 1 Damon Hill v novom rozhovore priblížil, ako by podľa neho mohol byť porazený súčasný šesťnásobný šampión Lewis Hamilton z tímu Mercedes.

Hamilton je aktuálne šesťnásobný majster sveta, dominoval turbohybridnej ére Formuly 1 a od roku 2014 získal päť zo šiestich majstrovských titulov. Výnimkou je však rok 2016, kedy ho porazil jeho tímový kolega Nico Rosberg. Po sezóne plnej kontroverzií Nico ukončil aktívnu kariéru jazdca Formuly 1.

Nemecký jazdec zhodnotil svoju schopnosť rozrušiť a oslabiť Lewisa Hamiltona ako hlavný dôvod, prečo ho v danom roku dokázal poraziť. Legendárny Damon Hill verí, že je to jediný spôsob, ako ktorýkoľvek zo súčasných aktívnych súperov môže zopakovať Rosbergov úspech.

Max Verstappen je rozhodne považovaný za jedného z adeptov na titul majstra sveta, no rovnako nemôžeme zabúdať ani na Valtteriho Bottasa, tímového kolegu z Mercedesu. Podceniť nemôžeme ani jazdcov Ferrari, Sebastian Vettel, ako aj Charles Leclerc sa budú takisto usilovať o zisk majstrovského titulu. 

"Slabé stránky? Ťažko si na niečo pomyslím, “povedal Hill v rozhovore z marca 2020, podľa webu sport24.

„Ako jazdec má teraz takmer neprekonateľnú kombináciu mimoriadneho talentu, skúseností a sebavedomia.“ - pokračoval Damon Hill. 

„Je to zmes, ktorá je viac ako len súčet vlastností. Je skutočne pozoruhodný,“ nešetril Hill slovami chváli. „Jediný spôsob, ako ho poraziť, je urobiť to, čo urobil Nico (Rosberg) a prinútiť ho, aby sa cítil nepríjemne.“

„Lewis nemá vo svojich vlastnostiach prefíkanosť či zlosť, to sa nezdá byť ako jeho šálka kávy. Ak ale bojuje proti niekomu, kto je pripravený ho rozrušiť, môže byť trochu zraniteľný.“ - uzavrel v rozhovore Damon Hill.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Magazín

Pozri viac