F1.sk F1.sk

Briatore tvrdí, že on by Leclerca posadil do Ferrari už v jeho nováčikovskej sezóne
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Briatore tvrdí, že on by Leclerca posadil do Ferrari už v jeho nováčikovskej sezóne

Bývalý šéf tímov Benetton a Renault Flavio Briatore bol hosťom v tradičnom podcaste Beyond The Grid. A asi si viete predstaviť, že bolo o čom rozprávať. Rodák z talianskeho Verzuola sa „pozrel na zub“ aj súčasným pilotom.

Podľa názoru Briatoreho Ferrari zbytočne otáľalo, Kimi Räikkönen nemal v tíme čo robiť už v roku 2018. Scuderia mala podľa neho posunúť do hlavného tímu Charlesa Leclerca už ako nováčika.

„Leclerc je mladý. Ten chalan má gule, už to ukázal,“ povedal v podcaste Briatore. „Verím, že ak by som bol vo Ferrari, vzal by som ho do tímu už pred dvoma rokmi, aby nahradil Räikkönena, pretože viete, s Kimim to nikam neviedlo.“

„S ním by ste nikdy nič nevyhrali. Prevzal by som na seba to riziko a posadil do auta Leclerca. Charles je naozaj, naozaj skvelý.“

Flavio si však na druhej strane myslí, že kvôli menším skúsenostiam ešte nemôžeme Leclerca zaradiť medzi tie najväčšie superhviezdy tohto športu. Briatore je presvedčený, že Max Verstappen a Lewis Hamilton sú ešte o krôčik pred ním.

„Verstappen je podľa mňa naozaj neuveriteľný pilot. Spôsob, akým predbieha, je to pravý gladiátor.“

Briatore
porovnal aj najväčšie jazdecké hviezdy dvoch generácií, Lewisa Hamiltona a Michaela Schumachera. Podľa Flavia je však ich porovnanie takmer nemožné.

„Michael súperil s tými veľkými chlapcami, ako Ayrton. Musíte si uvedomiť, že keď prišiel do F1 Michael, konkurencia bola naozaj tvrdá. Dnes konkurencia taká silná nie je. Máte možno dvoch alebo troch jazdcov. Ak na Hamiltona nikto nevyvíja tlak, je to preňho ako prechádzka,“ povedal Briatore. Podľa názoru svojského Taliana sa pravá tvár pilota ukáže až keď ho niekto dostane pod tlak.

„Je to tak s každým jazdcom. Ak sa niekto dostal dostatočne blízko k Schumacherovi, prišli chyby, ak sa niekto priblížil k Alonsovi, prišli chyby. Každý robí chyby. Lewis si jazdí ako taxikár a všetko vyhráva, jednoducho preto, že je to super jazdec. Je skrátka fantastický,“ dodal Briatore.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Magazín

Pozri viac