F1.sk F1.sk

Russell chce zapracovať najmä na jazde v prvom kole, bude sa snažiť ukázať tvrdšie lakte
zdroj: Williams Racing twitter

Russell chce zapracovať najmä na jazde v prvom kole, bude sa snažiť ukázať tvrdšie lakte

George Russell hovorí, že tento rok musí „ukázať tvrdé lakte“ a vo svojej druhej sezóne vo Formule 1 sa už nechce iba „potácať“ na posledných priečkach.

Russell má za sebou prvú sezónu vo Formule 1. Je zrejmé, že nemal auto na víťazstvá a ani na bitky v strede poľa, no svojimi výkonmi zapôsobil na mnohých expertov a určite zamotal hlavu aj ľuďom v Mercedese. Pripúšťa, že jedinou oblasťou, v ktorej sa mu nedarilo podľa predstáv, bolo prvé kolo pretekov.

Brit sa vždy dokázal kvalifikovať lepšie ako jeho tímový kolega Robert Kubica. Často však o túto výhodu prišiel už po prvom kole pretekov a následne si ju musel vybojovať späť. Na otázku, ako sa chce v tejto sfére zlepšiť, Russell odpovedal: „Rozhodne sa budem snažiť byť silnejší. Je to oblasť mojej jazdy, v ktorej som minulý rok nevykonával dostatočne dobrú prácu."

"Bola to zvláštna situácia, v ktorej sme sa často ocitli. Autá pred nami sa nám vzďaľovali a ja som mohol pretekať len s Robertom. Bol to môj prvý rok a nechcel som riskovať nejaké zbytočné havárie. V tejto sezóne musím ukázať o niečo tvrdšie lakte, pretože sa nemôžem potácať na konci štartového poľa," zhodnotil 22-ročný pretekár.

Pilot Williamsu po testoch pripustil, že jeho tím bude tento rok bojovať s Alfou Romeo. Dodal, že cieľom pre Austráliu bolo dostať sa v kvalifikácii aspoň pred jedného súpera. „Vzhľadom na to, kde sme boli minulý rok si myslím, že porazenie aspoň jedného súpera v kvalifikácii by bolo skvelým výsledkom,“ dodal Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Magazín

Pozri viac