F1.sk F1.sk

Hamilton ľudom, ktorí podceňujú situáciu: Ste nezodpovední a sebeckí
zdroj: Mercedes

Hamilton ľudom, ktorí podceňujú situáciu: Ste nezodpovední a sebeckí

Ani jazdcov Formuly 1 neobchádzajú nariadenia o povinnej izolácii. V karanténe je aj šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu sa tento mesiac v Londýne stretol s hercom Idrisom Elbom, u ktorého bola neskôr potvrdená nákaza koronavírusom.

Hamilton je od svojho návratu z Austrálie v izolácii a s vonkajším svetom komunikuje skrz sociálne siete. Ľudí nabáda, aby dodržiavali nariadenia, dbali o svoju hygienu a z domu vychádzali len v nevyhnutných prípadoch.

„Chcem vám oznámiť, že sa cítim dobre, cítim sa zdravý a dvakrát denne trénujem. Nemám žiadne symptómy a dnes je to už 17 dní, odkedy som videl Sophiu a Idrisa. Bol som v kontakte s Idrisom, som rád, že sa cíti dobre,“ napísal Hamilton pred dvoma dňami na sociálnej sieti.

Z domova samozrejme pozorne sleduje vývoj pandémie, ktorá sa neustále šíri a denne pripraví o život stovky ľudí. Napriek tomu mnohí zákazy naďalej nedodržiavajú, zhlukujú sa vo veľkých skupinách, čo nie je bezpečné ani dovolené.

„Som smutný z toho, koľko ľudí denne zomrie na celom svete. Viem, že väčšina z nás má len obmedzené informácie o tom, ako a prečo sa toto stalo. Teraz však nemôžeme robiť nič, len sa čo najviac izolovať a zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy,“ odkázal Hamilton.

„Vonku sú však stále ľudia, ktorí navštevujú kluby, bary alebo sa inak zhromažďujú, čo je podľa mňa totálne nezodpovedné a sebecké,“ vyhlásil šesťnásobný šampión.

„Každý deň sa modlím za bezpečnosť mojej rodiny, ale aj všetkých tam vonku. Modlím sa aj za pracovníkov obchodov, doručovateľov, lekárov a sestričky, ktorí riskujú vlastné zdravie v snahe pomôcť ostatným, ale aj za tých, ktorí udržiavajú krajiny ako tak v chode. Toto sú praví hrdinovia. Prosím všetkých, dávajte na seba pozor.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Magazín

Pozri viac