F1.sk F1.sk

McLaren vydal ďalšie stavisko o zamestnancoch v austrálskej karanténe
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren vydal ďalšie stavisko o zamestnancoch v austrálskej karanténe

Pracovníci McLarenu, ktorí majú v Melbourne nariadenú karanténu sú v dobrej nálade a zdraví. Sedem z nich dokonca podstúpilo testy na koronavírus, všetci s negatívnym výsledkom.

„S potešením oznamujeme, že sedem členov nášho tímu, ktorí podstúpili test na koronavírus majú negatívne výsledky. Všetci sa majú dobre a sú dobre naladení. Jeden pozitívne testovaný člen zostáva naďalej bez symptómov nákazy,“ píše sa v oficiálnom stanovisku tímu.

Zdá sa to ako celá večnosť, no je to len niečo vyše týždňa, čo sa sme v Austrálii do poslednej chvíle tŕpli, či sa podujatie napokon uskutoční alebo nie. Pozitívny test u jedného zo zamestnancov McLarenu naštartoval sériu udalostí, na konci ktorých bolo až definitívne zrušenie Veľkej ceny Austrálie.

„Celkovo bolo do karantény umiestnených šestnásť ľudí, štrnásť z dôvodu úzkeho kontaktu s infikovaným a s ním ešte jeden, u ktorého sa cez víkend prejavili symptómy nákazy.“

„V rámci preventívnych opatrení zostanú všetci títo členovia v izolácii aj ďalší týždeň, aby tak dodržali povinnú štrnásťdňovú karanténu nariadenú orgánmi pre ochranu zdravia v Austrálii. Týchto zamestnancov naďalej podporujú traja členovia z vedenia tímu,“ dodáva stanovisko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Magazín

Pozri viac