F1.sk F1.sk

Ferrari podporí odklad nových pravidiel na rok 2022
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari podporí odklad nových pravidiel na rok 2022

Nečakané okolnosti vyžadujú nečakané riešenia. Tento týždeň sa v nemeckých médiách objavila informácia, že tímy žiadajú od vedenia Formuly 1 odklad nových pravidiel až na rok 2022.

Podľa nemeckého Auto Motor und Sport sa deväť tímov podpísalo pod návrh, podľa ktorého žiadajú ročný odklad nových pravidiel. Jedine Ferrari sa podľa menovaného zdroja malo postaviť proti a žiadalo viac času na prehodnotenie dôsledkov takéhoto kroku. Scuderia mala v rukách moc tento návrh úplne zmiesť zo stola, keďže na takto dôležitú zmenu sa vyžaduje jednohlasný súhlas všetkých desiatich.

Vo štvrtok sa uskutoční konferenčný hovor za účasti Chasea Careyho, Rossa BrawnaJeana Todta a zástupcov ostatných desiatich tímov. Ešte predtým boss Ferrari Mattia Binotto pre F1.com vyhlásil, že jeho tím návrh podporí. Zdá sa tak, akoby odklad nových pravidiel na rok 2022 bol už len formalitou.

„Čaká nás konferenčný hovor s ostatnými tímami, za účasti zástupcov F1 a FIA, kde chceme prediskutovať situáciu a jej dôsledky nielen pre túto, ale aj budúcu sezónu,“ vyhlásil Binotto narážajúc na šíriacu sa pandémiu koronavírusu a jej dopad na Formulu 1.

„Musíme starostlivo prehodnotiť každý aspekt a zistiť, či nie je dôvod na posunutie nových pravidiel, ktoré mali platiť od roku 2021. V každom prípade, Ferrari pripravené prevziať zodpovednosť za rozhodnutie, ktoré musí byť v najlepšom záujme športu, teraz rozhodne nie je čas na sebectvo a taktizovanie,“ povedal Binotto.

Týmto odkladom pomôže vedenie športu uvoľniť tlak najmä na malé tímy, ktoré v dôsledku svetovej pandémie koronavírusu prídu o časť sezóny 2020 a tým aj o časť finančných prostriedkov. Tento rok je pritom kľúčový pre vývoj úplne nových áut pre rok 2021, na ktoré by tak nemali toľko peňazí, koľko pôvodne plánovali.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac