F1.sk F1.sk

Glock si Vettela dokáže predstaviť v McLarene
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Glock si Vettela dokáže predstaviť v McLarene

Špekulácie, podľa ktorých by sa Sebastian Vettel mohol presunúť z Apeninského polostrova na Britské ostrovy, pochádzajú ešte z konca roka 2019 a dostali sa k nám od španielskych bulvárnych médií. Pre bývalého pilota F1 a Vettelovho krajana Tima Glocka to však vôbec nie je nereálny scenár.

Tím Ferrari prežíva veľmi náročné obdobie. A neľahké by to zrejme bolo aj v prípade, keby Taliansko nedecimoval zákerný koronavírus. Kauza Ferrarigate, nie príliš výrazné výkony v predsezónnych testoch a nová zmluva Charlesa Leclerca, ktorá bude platiť až do roku 2024. To všetko môže Vettela od predĺženia spolupráce s Ferrari odradiť.

„Viem si predstaviť, že si kvôli tomu všetkému nakoniec povie: ‚Hotovo!‘,“ povedal pre Ran.de, na ktorý odkazuje F1-insider.com Timo Glock.

Na druhej strane tu máme McLaren, tím so vzostupnou výkonnostnou krivkou. Od budúceho roka bude platiť rozpočtový strop a šéfovia stajne už prisľúbili, že ho naplnia až po okraj. A čo viac, v stoličke šéfa je Sebastianov krajan Andreas Seidl, ktorý si za rok získal v prostredí F1 veľké renomé. Je tiež vhodné pripomenúť, že od roku 2021 budú mať autá vďaka novým pravidlám vyšší prítlak, čo by mala byť voda na mlyn pre nemeckého pilota a monoposty McLarenu budú opäť poháňať motory Mercedesu.

V tomto roku končí kontrakt Carlosovi Sainzovi a práve s ním by si Vettel mohol vymeniť miesto.

Pre Glocka je preto alternatíva oproti Ferrari jasná: „Možno McLaren. Andreas Seidl je Nemec a takúto konšteláciu si dokážem predstaviť. Určite by rád mal skúseného nemeckého pilota vo svojom tíme.“

„Seidl pozná Vettela veľmi dobre z čias, keď obaja pôsobili v BMW. Ak bude Sebastian na trhu dostupný, určite bude pomýšľať na podpísanie kontraktu s ním. Pre McLaren-Mercedes by bolo skvelé PR,“ dodal Glock.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Timo Glock

Pozri viac

Magazín

Pozri viac