F1.sk F1.sk

Ferrarigate: Mercedes sa vraj k žalobe proti FIA nepripojí
zdroj: TASR/AP

Ferrarigate: Mercedes sa vraj k žalobe proti FIA nepripojí

Kauza Ferrarigate bola vytlačená do úzadia šíriacou sa pandémiou vírusu COVID-19, ktorá doteraz stojí za zrušením alebo odložením štyroch podujatí sezóny 2020. Avizovaná žaloba tímov proti FIA je však stále aktuálna. Žalujúce strany však vraj v potenciálnom súdnom spore stratili silného spojenca, tím Mercedes.

Sedem tímov štartového roštu sa chystá na súdny spor na pôde FIA, ktorá mala Ferrari prazvláštnym spôsobom „odpustiť“ nekalé praktiky v oblasti pohonnej jednotky. V hre sú ťažké milióny, ktorých vidina je hlavným (ale nie jediným) hnacím motorom možného sporu. V hre je však aj povesť Formuly 1. Ak by sme chceli vyčísliť tú, suma by bola pravdepodobne násobne vyššia, než prize money, ktoré by ostatné stajne dostali v prípade diskvalifikácie Ferrari.

A práve to podľa portálu F1-insider.com stojí za tým, že Mercedes opustil „rebelov“ a FIA pred súd nepoženie. Dôvodom má byť nedávne stretnutie prezidenta Fiat Automobiles Johna Elkanna a predsedu predstavenstva Daimler AG Ola Källeniusa. Tí zrejme dospeli ku konsenzu, že Ferrari ani Mercedes nemajú záujem na poškodení imidžu Formuly 1.

Tým by žalujúce strany prišli vo svojom spore o veľmi silného hráča s veľkým mediálnym priestorom, Mercedes bol navyše v začiatkoch kauzy Ferrarigate v čele kritikov, ktorí požadovali spravodlivosť. Túto úlohu bude teraz musieť prebrať Red Bull.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Magazín

Pozri viac