F1.sk F1.sk

Ferrari očakáva, že ich monopost bude silný najmä v pretekoch
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari očakáva, že ich monopost bude silný najmä v pretekoch

V tíme Ferrari veria, že ich nový monopost SF1000 bude mať oveľa lepšie pretekové tempo, ako to kvalifikačné.

Zoskupenie z Maranella sa v tomto roku orientovalo na to, aby postavili monopost, ktorý bude mať oveľa viac prítlaku a bude pre jazdcov lepšie ovládateľný najmä v zákrutách. Zahraničné média špekulujú, že sa im to podarilo, no Mattia Binotto potvrdil, že ich výkon na rovinkách je nižší, ako tomu bolo v minulom roku.

„Myslím si, že nás čaká ešte veľa práce. Potrebujeme nájsť optimálny balans a nastavenie monopostu, aby sme na trati optimalizovali jeho výkon,“ povedal Binotto. „Vo všeobecnosti si myslím, že musíme zlepšiť základnú výkonnosť auta, ktorá pozostáva zo silného motora a nájdením správnej miery prítlaku a odporu. O tom nie je pochýb.“

„Ak sa pozriete na predsezónne testy, je zrejmé, že v porovnaní s ostatnými máme lepšie – neznamená to, že najlepšie – ale lepšie pretekové tempo v porovnaní s tým kvalifikačným. Mám pocit, že sa o niečo viac trápime s kvalifikačnými simuláciami. To je niečo, čo musíme pochopiť, analyzovať a napokon riešiť,“ dodal šéf tímu Ferrari.

Sebastian Vettel to v hodnotení tohtoročného monopostu videl veľmi podobne. „Počas zimy sme tvrdo pracovali a myslím si, že na naše auto je o krok vpred. V súčasnosti sa však mierne trápime s väčším odporom, no sme si toho vedomí a pracujeme na tom, aby sme sa ho pokúsili mierne zbaviť a zvýšili efektívnosť nášho auta. Na druhej strane veríme, že počas pretekov by nám to mohlo dať určitú výhodu. Takže uvidíme.“

Taliansky tím sa počas testov snažil znižovať očakávania od svojho nového monopostu a nevyvíjať na seba prostredníctvom médií zbytočný tlak. Tvrdili, že víťazstvo na Veľkej cene Austrálie je veľmi nepravdepodobné. „Domnievam sa, že kľúčové bude, aby sme auto neustále zlepšovali a vyvíjali, pretože je zrejmé, že momentálne nie sme najrýchlejší. Čaká nás ešte veľké množstvo práce,“ dodal Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac