F1.sk F1.sk

Helmut Marko: Cieľom je urobiť z Maxa Verstappena najmladšieho majstra sveta v histórii F1
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko: Cieľom je urobiť z Maxa Verstappena najmladšieho majstra sveta v histórii F1

Tím Red Bull Racing patril v minulej sezóne do vrchnej trojice v rebríčku konštruktérov. Výzva pre túto sezónu je priniesť opäť najmladšieho majstra sveta v podobe Maxa Verstappena. Takto sa na danú tému vyjadril Helmut Marko.

Helmut Marko z tímu Red Bull Racing odhalil svoju spokojnosť smerom k sezóne pre rok 2020. Naznačuje, že dáva ich jazdcovi Maxovi Verstappenovi reálnu šancu stať sa najmladším majstrom sveta Formule 1.

„Nový monopost RB16 robí to, čo sme očakávali a v čo sme dúfali. Preto začíname sezónu s dobrým pocitom a priblížili sme sa k nášmu cieľu: urobiť z Maxa Verstappena najmladšieho majstra sveta v histórii F1, “ naznačil veľkú nádej pre rok 2020 Helmut Marko.

Zároveň ide o posledný rok, v ktorom môže spomínaný holandský pretekár Max Verstappen tento cieľ dosiahnuť. Ak by sa stal majstrom sveta v posledných pretekoch sezóny, 29. novembra 2020 v Abú Zabí, bude mať 23 rokov a 61 dní.

Aktuálny držiteľ rekordu pre najmladšieho pretekára v histórii, ktorý získal majstrovský titul je Sebastian Vettel. Ten vyhral šampionát práve s tímom Red Bull, keď mal v sezóne 2010 konkrétne 23 rokov a 134 dní. 

Aj keď Helmut Marko spoločne s tímom Red Bull Racing nebol schopný v posledných šiestich sezónach konkurovať a aktívne súťažiť s Mercedesom a jeho jazdcami o jednotlivé tituly, je presvedčený, že tento rok bude iný. Napriek tomu, podľa jeho slov je po dvoch týždňoch testovania v španielskej Barcelone stále veľa neistôt.

„Testovanie je hlavne o podvode a maskovaní, pretože nikto nepreukázal celú svoju silu. Je však isté, že sme oveľa lepšie pripravení, ako sme boli v posledných sezónach. Myslím, že ideme do Melbourne, aby sme mohli bojovať s Mercedesom o víťazstvo. “ - uzavrel Helmut Marko podľa portálu grandprix247.com.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac