F1.sk F1.sk

Horner: Koronavírus a situácia okolo neho sa mení každú hodinu
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Koronavírus a situácia okolo neho sa mení každú hodinu

Situácia okolo práve šíriaceho sa koronavírusu začína byť pomerne vážna. Vírus zasiahol vo svojej aktuálne najsilnejšej podobe Čínu, no veľký počet nakazených sa nachádza aj na severe Talianska. Podľa Christiana Hornera sa situácia okolo vírusu mení každou hodinou.

Uprostred rýchlo sa rozvíjajúceho vírusu s označením COVID-19 pretrvávajú obavy z toho, ako by táto choroba mohla ovplyvniť sezónu F1 pre rok 2020, pričom už teraz je VC Číny odložená.

Počas úvodných troch podujatí v Austrálii, Bahrajne a Vietname existujú pochybnosti - najmä pokiaľ ide o potenciálne cestovné obmedzenia. Austrálski organizátori pretekov trvajú na tom, že práve preteky v Melbourne budú pokračovať podľa plánu.

Pri otázke ohľadom cestovania tímov na podujatia takto žartoval Christian Horner: „Myslím si, že všetci dúfame, že práve Mercedes to neprekoná, to by bolo zbožné želanie.“ 

Šéf tímu Red Bull Racing pokračoval: „So všetkou vážnosťou musíme postupovať podľa pokynov krajín, vlád a našich vlastných riadiacich orgánov.“ Horner tvrdí, že sa v piatok ráno rýchlo informovali aj od šéfa Formula One Group, ktorým je aktuálne Chase Carey. 

„Je to pohyblivý cieľ. Momentálne sa to mení takmer každú hodinu, takže si myslím, že to musíme neustále sledovať a byť zodpovedný za to, ako konáme. Logistika presunu ľudí po celom svete je teraz skutočnou výzvou. Každý zisťuje, ktoré uzly využije na ceste do Austrálie,“ hovorí Horner podľa portálu crash.net.

„Ako som už povedal, ide o pohyblivý cieľ, takže všetko, čo môžeme urobiť, je riadiť sa pokynmi riadiacich orgánov a miestnych samospráv,“ uzavrel Christian Horner.

Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton tiež vyjadril svoje obavy týkajúce sa koronavírusu a myslí si, že ľudia ho musia brať vážne: „Nakoniec FIA a organizátori rozhodujú, kam ideme na preteky,“ uviedol Hamilton. „Prirodzene, sledujem každý deň správy, ako sa vírus ďalej šíri a nevyzerá to, že sa čoskoro prestane šíriť.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac