F1.sk F1.sk

Verstappen sa dohodol na ukončení spolupráce so svojím osobným trénerom Jakeom Alikerom
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen sa dohodol na ukončení spolupráce so svojím osobným trénerom Jakeom Alikerom

Max Verstappen sa po piatich rokoch dohodol na ukončení spolupráce so svojím dlhoročným osobným trénerom Jakeom Alikerom.

Holandský pilot ukončil svoju spoluprácu s trénerom Jakeom Alikerom. Pre sezónu 2020 si už našiel náhradu a tvrdí, že zmena sa mu páči. „Už sa nechcel zúčastňovať pretekov, mal záujem iba o prácu na diaľku. V takom prípade by som musel pracovať s dvojicou trénerov, no to som nechcel. Nedávalo by to zmysel. Po piatich rokoch spolupráce sme to teda uzavreli a ostali sme naďalej dobrí priatelia,“ povedal Verstappen na margo ukončenia spolupráce.

„Minulý rok v Abú Zabí som mu venoval fľašu šampanského, ktorú som dostal za zisk druhého miesta v pretekoch. Bola to naša posledná spoločná veľká cena, takže som rád, že som dokázal skončiť na pódiu.“

Pilot Red Bullu už má nového trénera, ktorý ho fyzicky pripravuje na novú sezónu. „Teraz mám nového kouča, s ktorým môžem nadviazať dobrý vzťah. Všetci tréneri používajú svoje vlastné metódy a praktiky, takže program a tréningy, ktoré mám teraz, sa líšia od toho, čo používal Jake. Rôzne cvičenia sú teraz mierne iné, no vo všeobecnosti musíte vždy trénovať rovnaké veci. V priebehu rokov zistíte, čo sa vám páči a nepáči, ako a kde chcete trénovať.“

„Je ľahšie sa prispôsobiť novému trénerovi, ako koučovi, s ktorým pracujete niekoľko rokov. Ak by som chcel trénovať iba to, čo sa mi páči, nebolo by toho veľa. Takže niekedy si musíte zahryznúť do jazyka a pracovať. Aj to je súčasť motoršportu,“ dodal Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac