F1.sk F1.sk

Bottas vníma testovacie zahmlievanie, označil ho za "čudnú hru"
zdroj: Pirelli Motorsport

Bottas vníma testovacie zahmlievanie, označil ho za "čudnú hru"

Vyzerá to tak, že Ferrari stavilo počas tohtoročnej testovacej prípravy na novú taktiku. Červení neukazujú všetko, čo v ich aute je a aj sa vyjadrujú v tom zmysle, že zaostávajú. Akoby skúšali to, čo robil v minulom roku Mercedes. Valtteri Bottas im v každom prípade príliš neverí.

"V tomto športe je to niekedy taká čudná hra," povedal fínsky pretekár. "Hlavne z hľadiska toho, koľko toho predvediete a akú rýchlosť v testoch ukážete. Len tímy vedia, aká je ich skutočná forma. Oni si to vedia prerátať a vytušiť, aký majú výkon a aký čas by teoreticky mohli dosiahnuť. My môžeme len tipovať, ako ostatní jazdia a koľko toho ešte majú v rukáve."

"Je veľmi ťažké niečo povedať. My ako tím sme už prišli na to, že je dôležité koncentrovať sa na vlastnú prácu a na vlastný výkon. Treba si robiť svoju robotu a čas ukáže. Raz každý odkryje svoje karty."

Bottas vzápätí pripomenul, že počas testov vládnu nezvyčajné podmienky. "Ráno a večer je chladno. Teploty vzduchu nie sú také, ako uvidíme počas veľkých cien. Asfalt je ráno ozaj studený a počas dlhých jázd na to môžeme šliapať, pretože gumy sa neprehrejú. Všetkým nám je jasné, že v Melbourne to bude celkom inak. Jasne, že tam majú aj celkom iný okruh, ale i keď sa v máji vrátime do Barcelony, tak to bude iné."

"Na základe testov je určite nemožné povedať, kto na tom ako je. My sme sa tu v minulom roku trápili, ale v Melbourne sme už boli v dobrej forme. Človek nikdy nevie, aké balíky ostatní prinesú na prvé preteky. Z časov je ťažké niečo vyčítať, ale myslím si, že o víťazstvá sa minimálne na začiatku sezóny opäť budú biť tri tradičné tímy," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac