F1.sk F1.sk

Vettel: Sme pomalší na rovinkách
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Vettel: Sme pomalší na rovinkách

Sebastian Vettel má už za sebou predsezónne testovanie v Barcelone. Vo štvrtok odjazdil 144 kôl, a keďže v piatok uzavrie testy jeho tímový kolega Charles Leclerc, Vettel sa tak môže sústrediť už na úvodné podujatie v Austrálii.

Vettel po svojich posledných jazdách zhodnotil pocity z testovania v rozhovore pre Motorsport, kde zhodnotil silné a slabé stránky novej SF1000. "Cítime, že auto je rýchlejšie, hlavne tretí sektor. Taktiež však vieme, že nás to niečo muselo stáť. Máme pred sebou stále veľa práce, na rovinkách sme pomalší, ako by sme chceli."

"Sme si toho vedomí, ale našim cieľom bolo zlepšiť prítlak, čo sa nám myslím podarilo. Tretí sektor máme lepší, ale samozrejme výjazd z tretieho sektora až do prvej zákruty nie je taký ideálny," naráža Vettel na nedostatočnú rýchlosť na cieľovej rovinke.

"V zákrutách cítiť rozdiel, výrazne sme sa v nich zlepšili, ale vyzerá to, že ostatní sú o niečo rýchlejší. Takže tak na tom momentálne sme. Čaká nás veľa práce," pokračuje.

Vettel sa vyjadril, že rozhodnutie tímu zamerať sa na zlepšenie prítlaku auta má za cieľ zlepšiť pretekovú rýchlosť Ferrari. V minulej sezóne si Vettel s Leclercom pripísali deväť pole position, ale iba tri výhry.

"Počas zimy sme veľmi tvrdo pracovali a myslím, že sme spravili krok vpred. Áno, momentálne sme pomalší na rovinkách, ale vieme o tom. Tvrdo tlačíme na to, aby sme znížili odpor vzduchu, aby sme boli efektívnejší. Zároveň však veríme, že toto nastavenie nám dá výhodu počas samotných pretekov, takže uvidíme."

"Bude kľúčové, aby sme naďalej vyvíjali auto, hlavne keď nie sme najrýchlejším tímom v štartovom poli," povedal Nemec. Vyjadril sa aj k špekuláciám na margo zníženého výkonu motoru Ferrari behom testov, čo už samotný tím vyvrátil.

"Ak sa pozriete na veľké tímy, tak nikto sa nesnaží robiť niečo výnimočné. Väčšina roboty sa odohráva na pozadí, ktorú vy ani nevidíte. Som zvedavý ako na tom reálne budeme v Austrálii. Samozrejme, zatiaľ sme nezanechali najlepší dojem. Neobávam sa, ak to tak bude, tak nech je, ale to sa dozvieme až o pár týždňov. Nie teraz, ani zajtra," uzavrel Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac