F1.sk F1.sk

Má Mercedes problémy s pohonnou jednotkou?
zdroj: Mercedes

Má Mercedes problémy s pohonnou jednotkou?

V štvrtok popoludní sa stalo v Barcelone niečo, čo sa len tak nevidí, Mercedes a problémy so spoľahlivosťou. Nebolo to pritom v priebehu testov po prvýkrát, čo sa niečo také stalo. Frustrovaní sú najmä v garáži Williamsu.

Spomíname si, že tím mal v minulej sezóne problémy s treťou špecifikáciou pohonnej jednotky. Tá je priamym predchodcom motora pre sezónu 2020. Problémy síce vtedy Mercedes obišli, neobišli však Williams a Racing Point. A smola tím zdá sa prenasleduje aj naďalej. Tím z Grove mal v Barcelone už tri poruchy pohonnej jednotky. Vo štvrtok mal problém aj samotný Mercedes, Lewis Hamilton musel zo zatiaľ nezistených príčin odstaviť svoj monopost na trati.

„Mali sme nejaké problémy s motorom, čo bolo trochu frustrujúce,“ povedala pre RaceFans Claire Williamsová. „Teraz máme už tretiu poruchu pohonnej jednotky, ktorú musíme riešiť, čo nás prirodzene stojí dosť času, ktorý sme mohli stráviť na trati. Radšej ale nech sa niečo také stane počas testov. Myslím, že problém nie je v našom aute.“

„S výnimkou toho náš testovací program beží hladko, napĺňame ho v maximálnej možnej miere aj s obmedzeným počtom kilometrov. Bola by som však trochu radšej, keby sme toho dokázali zajazdiť viac,“ dodala Williamsová.

Minulý štvrtok mal Williams problém s rekuperačnou jednotkou MGU-H, piatkovou poruchou sa inžinieri Mercedesu stále zaoberajú (možno problém so senzorom) a nie je presne známa jej príčina a v stredu v druhý týždeň testov mal tím problémy s palivovým systémom. Dnes sa k tomu pridala porucha na aute Lewisa Hamiltona.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Magazín

Pozri viac