F1.sk F1.sk

Wolff opäť poprel, že by rokoval s Hamiltonom. Ferrari sa podľa neho v Barcelone skrýva
zdroj: Mercedes

Wolff opäť poprel, že by rokoval s Hamiltonom. Ferrari sa podľa neho v Barcelone skrýva

Rokovania o novej zmluve medzi Lewisom Hamiltonom a Mercedesom, to je jedna z najobľúbenejších tém posledných mesiacov. Pilot i samotný šéf tímu Toto Wolff tak musia neustále odpovedať na zvedavé otázky novinárov.

Správy o Hamiltonových požiadavkách k nám prichádzali najmä z Apeninského polostrova. Hovorili napríklad o astronomických platových požiadavkách pilota alebo o tom, že chce štvrročnú zmluvu. Toto Wolff však na zvedavé otázky (naposledy zo strany novinárov Sky Sports) odpovedá stále rovnako.

„Písal som kvôli tomu Lewisovi, pretože som všetky tieto správy v médiách videl, o tom, ako vyjednávame alebo, že Lewis požaduje vysoký plat,“ vyhlásil Wolff. „O ničom takom sme ale vôbec nehovorili, všetko je to nafúknuté. Jediné čo som povedal je, že si jedného dňa sadneme a budeme o tom hovoriť. Je to o tom, aby sme si našli deň, kedy si budeme môcť vyhradiť pár hodín jeden pre druhého.“

Pre nemecký Auto Bild sa vyjadril, že Ferrari zatiaľ v Španielsku neukázalo takmer nič a Scuderia vraj v talóne má minimálne sekundu. Podľa Wolffa odhaľujú výkony Haasu a Alfy Romeo fakt, že červené monoposty idú zatiaľ len na „pol plynu“.

„Vidíte, čo motor Ferrari dokáže v útrobách Haasu a Alfy Romeo. Maximálka Ferrari je pritom ešte stále poriadne ďaleko. K dispozícii majú ešte možno celú sekundu,“ vyhlásil Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Magazín

Pozri viac