F1.sk F1.sk

Červené vlajky a výlety mimo trať: Verstappen, Giovinazzi aj Vettel dnes testujú svoje monoposty
zdroj: Scuderia Ferrari

Červené vlajky a výlety mimo trať: Verstappen, Giovinazzi aj Vettel dnes testujú svoje monoposty

Dnešný testovací deň v španielskej Barcelone prináša viacero zaujímavých situácií. Jazdci testujú limity svojich monopostov a realitou sú červené vlajky či výlety mimo trať, ktoré okúsili Max Verstappen, Antonio Giovinazzi či Sebastian Vettel.

Pestrý testovací deň odštartoval prvou červenou vlajkou jazdec tímu Alfa Romeo Antonio Giovinazzi. Ten vybehol na štrkovú zónu mimo trate a pri náraze do bariéry si poškodil zadnú časť svojho monopostu. S poškodením sa vrátil do boxov, pričom pri návrate sa z jeho monopostu odtrhli niektoré časti zadného krídla. Nasledovala červená vlajka. 

Druhú červenú vlajku zabezpečil Max Verstappen a jeho monopost tímu Red Bull. Pri prejazde zákrutou sa jeho monopost ocitol takisto v štrkovej zóne. Max síce výrazne nepoškodil svoje vozidlo, v štrkovej zóne však uviazol a jeho monopost bolo potrebné odtiahnuť. Aktuálne zábery sú k dispozícii prostredníctvom sociálnej siete Twitter a portálu Daily Mail.

O ďalšiu dramatickú situáciu sa postaral Sebastian Vettel a jeho monopost SF1000 tímu Ferrari. Sebastian po výlete mimo trať stratil kontrolu, roztočil svoj monopost a takisto skončil vo výbehovej a štrkovej zóne mimo asfaltu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Magazín

Pozri viac