F1.sk F1.sk

Leclerc: Ferrari dosiahlo svoj cieľ s novým monopostom SF1000
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc: Ferrari dosiahlo svoj cieľ s novým monopostom SF1000

Charles Leclerc hovorí, že Ferrari dosiahlo svoj cieľ navrhnúť monopost pre rok 2020, ktorý je v zákrutách oveľa silnejší ako jeho predchodca SF90.

Zatiaľ čo minuloročný monopost ponúkal veľmi vysokú maximálnu rýchlosť na rovinkách, inžinieri z Maranella sa tentokrát zamerali na výrazné zlepšenie prítlaku pre rok 2020. Charles Leclerc predpokladá, že boli úspešní na základe toho, čo doteraz zažil v barcelonskom predsezónnom testovaní.

„Tretí sektor je naviac technický, kde sú tie najväčšie zákruty a som si celkom istý, že sme sa zlepšili a práve cez zákruty môžem ísť rýchlejšie,“ uviedol Leclerc v stredu po testovaní podľa portálu F1i.com.

„Myslím, že najväčšou silou je rýchlosť prejazdu zákrut. Myslím si, že sme dosiahli náš cieľ. Musíme počkať a uvidíme celkový výkon auta, ale ideme v zákrutách rýchlejšie ako minulý rok, takže je to pozitívne,“ pokračuje monacký pretekár.  

„Ale práce na tomto aute musia pokračovať, aby sme odomkli trochu viac výkonu,“ uviedol Charles Leclerc. „Myslím, že pre každé auto je potrebné nájsť finálnu rovnováhu. Rovnováha, ktorú si stanovíme na kvalifikáciu a preteky, aby sme vyťažili z auta maximum.“

„Zatiaľ sme vyskúšali rôzne možnosti. Myslím si, že som začal mať predstavu, na akú rovnováhu sa musíme zamerať, aby sme boli čo najrýchlejší. Budeme to musieť dokončiť v priebehu posledného dňa, čo bude veľmi dôležité pre kvalifikáciu a preteky v Melbourne,“ zdôraznil Leclerc.

„Zameriavame sa na seba, snažíme sa pracovať čo najviac, bez toho, aby sme príliš veľa počúvali okolitý svet. Nemôžem hovoriť za ostatných, ale som si celkom istý, že tri najlepšie tímy ešte nepreukázali svoj skutočný potenciál.“ - uzavrel rozhovor Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Magazín

Pozri viac