F1.sk F1.sk

Verstappen: Tohtoročné auto je určite lepšie
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: Tohtoročné auto je určite lepšie

Max Verstappen sa vyjadril pozitívne na adresu nového monopostu RB16, no zároveň prízvukuje, že nové auto musí byť rýchle v pretekoch aj v kvalifikáciách.

Max Verstappen, ale aj samotný Red Bull dúfa, že tento rok budú môcť vyzvať Mercedes v boji o titul. "Tento rok sme zlepšili naše auto, no to sme museli, ak chceme bojovať o titul."

"Musí byť rýchle v pretekoch aj v kvalifikáciách. Aj minulý rok sme mali občas kvalitné auto v pretekoch a aj kvalifikácie boli občas v pohode, ale vo všeobecnosti musíme spraviť krok vpred, na čom pracujeme," pokračuje Verstappen.

Holanďan sa vyjadril aj k rýchlosti Red Bullu počas testov v Barcelone. "Vždy tlačíte na to, aby ste z auta dostali maximum a momentálne to vyzerá dobre. Je ale ťažké niečo hovoriť dopredu, neviete či budete dostatočne rýchli. Koniec koncov je to však zatiaľ jedno, keďže máme stále iba predsezónne testy na inej trati ako budú prvé preteky."

"Je dôležité, aby ste teraz vyskúšali množstvo rôznych vecí, aby ste zistili ako sa auto správa. Keď potom prídeme do Melbourne, tak budeme vedieť či máme viac pretáčavosti či nedotáčavosti, a ktorým smerom sa máme uberať. Sústredíme sa zatiaľ na seba a v Melbourne zistíme, ako na tom sme," vraví Verstappen.

Na otázku, či má súčasný monopost blízko k tomu, čo chce od auta v Melbourne, odpovedal: "Vôbec netuším, dúfam, že nie sme ďaleko, ale momentálne je ťažko niečo hovoriť, sme na úplne inej trati. Čokoľvek funguje tu, tak nie je garantované, že bude fungovať v Melbourne."

"Snažíme sa odjazdiť čo najviac kôl, vyskúšať rôzne nastavenia, aby sme vedeli, ktorým smerom sa máme uberať."

Verstappen sa povzniesol nad dnešnú chybu, ktorú spravil v závere testov, keď dostal hodiny v desiatej zákrute a predčasne ukončil testy. "Nebolo to plánované, to vám môžem s určitosťou povedať. Ale neviem čo presne sa stalo, keď sa nám vráti auto, tak sa na to pozrieme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac