F1.sk F1.sk

Binotto odmieta špekulácie o tom, že Ferrari nevyužíva motor naplno
zdroj: TASR/AP

Binotto odmieta špekulácie o tom, že Ferrari nevyužíva motor naplno

Mattia Binotto a Sebastian Vettel v stredu poobede absolvovali tlačovú konferenciu. Šéf Ferrari zároveň reagoval na špekulácie Mercedesu o tom, že Ferrari nevyužíva svoju pohonnú jednotku naplno.

V Mercedese si po prvých testoch minulý týždeň kládli otázku: "Prečo Ferrari jazdí s pohonnou jednotkou nastavenou na nižší výkon ako ich partnerské tímy?" Pre portál Motorsport sa Mattia Binotto vyjadril aj k tejto otázke.

"V Mercedese vyzerajú, že vedia presne čo robíme, ale nie je tomu tak," vraví šéf Ferrari, ktorý zároveň dodal, že ich monopost nie je momentálne taký rýchly, ako by si predstavovali.

"Nemyslíme si, že máme najrýchlejšie auto, na začiatku sezóny budeme o niečo pozadu. Kde strácame? Auto je vo všeobecnosti rýchlejšie ako minulý rok, ale sme rýchlejší v zákrutách a na rovinkách strácame," priznáva Binotto.

"To bol náš cieľ pri dizajnovaní tohtoročného monopostu. Vedeli sme, že minulý rok sme boli príliš pomalý v zákrutách, takže sme sa snažili čo najviac zlepšiť prítlak, aby sme boli v zákrutách čo najrýchlejší. Teraz za to však platíme daň na rovinkách," pokračuje. "Stále si myslím, že v rámci všeobecného balansu, nastavenia auta a pomalých zákrut sú veci, ktoré môžeme zlepšiť. Ale to je súčasť našej práce a úloha na tento týždeň."

Na slová Mattia Binottu nadviazal aj jazdec Ferrari, Sebastian Vettel. "Jedným z cieľov pre nás bolo vylepšiť výkon auta v zákrutách. Nejde iba o to byť rýchly v zákrutách, ale aj o manažment pneumatík a podobne."

"Ako povedal Mattia, asi by sme chceli byť v lepšej pozícii momentálne, no treba povedať, že sezóna je dlhá, a že ešte ani nezačala. Takže si myslím, že sa musíme koncentrovať hlavne sami na seba," pokračoval štvornásobný majster sveta.

"Čaká nás veľa práce. Ako som už povedal, spravili sme krok vpred. Vieme, že sa môžeme zlepšovať a odraziť sa od pozície, v ktorej sa nachádzame. Čas poskytne najlepšiu odpoveď."

Vettel sa vyjadril aj k jeho budúcnosti vo Ferrari: "Prišiel som sem na to, aby som vyhral šampionát, čo sa mi síce zatiaľ nepodarilo za tých pár rokov, no v tíme stále panuje hlad, vôľa a odhodlanie. Sme tu na to, aby sme bojovali."

Nemcov kontrakt sa končí po sezóne 2020, no Mattia Binotto vraví, že s Vettelom plánujú rokovať o novej zmluve. "Prediskutujeme to pri spoločnej večeri. Poznal som Sebastiana ešte skôr, ako som sa stal šéfom tímu. Teraz ho poznám stále lepšie a lepšie. Sme prirodzení pri diskusiách, takže zatiaľ nemáme presný dátum. Určite sa však o tom porozprávame."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac