F1.sk F1.sk

Druhý týždeň testovania začal najrýchlejším časom Robert Kubica
zdroj: ORLEN

Druhý týždeň testovania začal najrýchlejším časom Robert Kubica

Dnes sa začala druhá polovica predsezónneho testovania v Barcelone. V stredu sa predstavilo na trati až 19 pilotov, pričom najrýchlejší čas zajazdil testovací jazdec Alfy Romeo, Robert Kubica.

Poliak odjazdil 53 kôl počas dnešných doobedňajších jázd. Ako jediný dnes zajazdil čas pod hranicu 1:17, ktorý zajazdil na najmäkššej sade pneumatík C5.

Max Verstappen, ktorý poobede nahradil tímového kolegu Alexa Albona si pripísal aj napriek niekoľkým jazdeckým chybám v priebehu dňa druhé miesto, keď na záver dňa zajazdil čas 1:17.347 na pneumatikách s označením C3.

Vo svojej forme z minulého týždňa pokračuje aj Sergio Pérez v Racing Pointe, ktorý dnes skončil na treťom mieste. Časy od druhého miesta však boli veľmi vyrovnané a väčšinu jazdcov delilo od seba len pár stotín.

O vzruch sa postaral aj Sebastian Vettel, ktorý počas doobedňajších jázd spravil hodiny vo svojom Ferrari vo výjazde zo siedmej zákruty a spôsobil červené vlajky. O pár desiatok minút prišlo k ďalšiemu pozastaveniu testov, keď svoj Williams odstavil Nicholas Latifi.

Mercedes dnes síce nezajazdil najrýchlejší čas, no dvojica Hamilton-Bottas si pripísala najviac kôl, jazdci strieborných šípov zajazdili dokopy 179 kôl. Ako jednotlivec odjazdil najviac kôl Romain Grosjean z Haasu, ktorý dnes ako jediný prekonal hranicu sto kôl. Avšak treba dodať, že Haas dnes ako jediný tím nevyslal na trať dvoch jazdcov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Magazín

Pozri viac