F1.sk F1.sk

V Renaulte sú znepokojení s prístupom Racing Pointu
zdroj: Renault Sport

V Renaulte sú znepokojení s prístupom Racing Pointu

Racing Point bol jedným z hlavných stredobodov záujmu v priebehu testovania. Nový monopost RP20 sa totiž výrazne podobá na minuloročný monopost Mercedesu a tzv. "ružový Mercedes" zatiaľ vyzerá byť v testoch nebezpečný pre ich súperov zo stredu poľa.

Napriek tomu, že Racing Point neporušil žiadne pravidlá, tak Renaultu sa ich prístup nepáči a sú znepokojení s tým kam Formula 1 týmto krokom smeruje. V rozhovore pre Motorsport vyjadril svoj názor Marcin Budkowski, výkonný riaditeľ tímu Renault.

"Myslím si, že to je jemne znepokojujúci vývoj pre šport. Tento trend začal pred niekoľkými rokmi, a toto je jeho nová kapitola. Myslím, že to je otázka pre FIA, či je to v súlade s pravidlami, takže momentálne k tomu nemám viac čo povedať," povedal.

Na jeho slová nadviazal aj technický riaditeľ McLarenu James Key. "Áno, súhlasím v tomto s Marcinom. Samozrejme sledujeme našich súperov a je nám jasné, čo sa deje z hľadiska podobnosti monopostov. Ale našou prioritou ostávajú naše výkony. Pozeráme sa na to, kde sme a sústredíme sa iba na nás."

Budúci rok príde k miernym zmenám v pravidlách aj ohľadom toho, ako veľmi môžu tímy medzi sebou zdieľať jednotlivé komponenty, no Budkowski neverí, že to zamedzí vytváraniu úzkych spoluprác medzi rôznymi tímami.

"Pravidlá sa trochu vyvinuli v rámci toho čo voláme prenosné komponenty, alebo to čo si môžu tímy medzi sebou predávať. Nemyslím si však, že to úplne zmení otázku. Vyplýva to aj z toho ako medzi sebou zdieľajú veterné tunely. Ideme správnym smerom, no nezamedzíme všetkému, čo vidíte teraz," uzavrel Budkowski.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Magazín

Pozri viac