F1.sk F1.sk

Alonso od DASu nečaká zázraky, jasne však favorizuje Mercedes a Hamiltona
zdroj: Mercedes

Alonso od DASu nečaká zázraky, jasne však favorizuje Mercedes a Hamiltona

Fernando Alonso si nemyslí, že systém DAS bude v tomto roku z hľadiska rýchlosti áut rozhodujúci. Dôležitý je skôr v inom zmysle: Mercedes jeho nasadením jasne ukázal, prečo je o krok pred konkurenciou a vyslal tak jasnú správu.

"Len oni s určitosťou vedia, čo to s autom robí a aké výhody vďaka tomu majú," povedal Alonso pre Sky Sports F1. "Ja si však myslím, že to nie je veľmi veľký faktor. Nie je to nič také ako DRS alebo F-šachta, prípadne veci, ktoré vám dajú štyri, päť alebo šesť desatín sekundy."

"Toto je podľa mňa len o jemnom dolaďovaní nastavenia. A hlavne je to o demonštrovaní toho, že plánujú ostať na čele a napriek tomu, že sú majstri sveta, sa nechystajú zvoľniť. Toto je asi tá hlavná správa, ktorú so systémom DAS vysielajú."

A všeobecne to napokon vyzerá tak, že Lewis Hamilton by mohol získať aj svoj siedmy majstrovský titul. "Myslím, že áno," zareagoval španielsky pretekár. "Pri pohľade na testy to vyzerá tak, že Mercedes je naďalej konkurencieschopný a opäť raz ukazuje enormný potenciál po vývojovej stránke, ako aj po stránke napredovania z jedného roka na druhý."

"Vo Formule 1 nie je možné nič predpovedať, pretože v sezóne sa udeje mnoho vecí, ale takto na začiatku si myslím, že sú favoriti. Keď máte v aute Lewisa a k tomu prirátate potenciál, aký Mercedes má, tak musia byť favoritom číslo 1," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Magazín

Pozri viac