F1.sk F1.sk

Podľa Russella má Mercedes plno inovácií ako DAS
zdroj: Williams

Podľa Russella má Mercedes plno inovácií ako DAS

Keď sa v priebehu minulého týždňa začalo hovoriť o novom systéme DAS, predstavitelia Mercedesu naznačili, že silné stránky ich auta zďaleka nie sú len o tom. "Dual Axis Steering" je síce vítaná pomôcka, avšak pod pokrievkou je podobných vychytávok omnoho viac. Svojimi slovami to teraz potvrdil aj pretekár Williamsu George Russell.

"Dlho som bol súčasťou toho tímu," povedal Angličan pre F1 TV. "Ešte predtým, ako som prišiel do Williamsu, som videl, čo všetko tam robia a tie veci sú doslova neskutočné. Takýchto záležitostí majú v aute plno, avšak voľným okom ich nevidíme. Keď som to potom spozoroval, tak som si pomyslel, že fíha, opäť nás všetkých nechávajú vyzerať tak trochu ako hlupákov. Je to neuveriteľné a neskutočné. Myslím si, že v tomto roku budú nezastaviteľní."

Novinka zaujala aj Landa Norrisa. "Keď som si to všimol na televíznych záberoch, ostal som ozaj zmätený. Hneď som to videl, ale nechcel som znieť ako idiot a inžinierom povedať, že s volantom robia niečo čudné. Chvíľu som si myslel, že som zle videl. Nikomu som o tom teda nehovoril, len som povedal, že sa na to prídem pozrieť neskôr a nech mi poznačia ten okamih videa," skonštatoval pretekár McLarenu.

"Keď som potom o pár hodín neskôr vyskočil z auta, každý hovoril 'Ó bože, videl si, že Mercedesu sa hýbe volant?'" zaspomínal si Norris. "A od toho okamihu som vedel, že sa mi to len nezdalo.

Mladý talent je na jednej strane rád, že F1 dokáže priniesť takéto novinky, no na druhej strane ho mrzí, že s tým prišiel práve Mercedes. Tento tím je už dlho najsilnejší a svoju pozíciu si takto môže ešte posilniť: "Práve oni prídu s takýmito úžasnými nápadmi."

"Tieto veci nám v F1 všeobecne trochu chýbajú," skonštatoval Lando Norris. "Spomínam si, že keď som vyrastal, tak niekto prišiel s F-šachtou a videli sme mnoho skvelých a radikálnych myšlienok. Vecí, o ktorých ľudia hovorili. V posledných rokoch to už príliš neprichádzalo, ale oni teraz priniesli toto. Je úžasné vidieť to."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Magazín

Pozri viac