F1.sk F1.sk

Alonsovi neostalo nič iné, v Indianapolise sa predstaví s McLarenom
zdroj: McLaren Indy

Alonsovi neostalo nič iné, v Indianapolise sa predstaví s McLarenom

Fernando Alonso sa chcel pred tohtoročnou klasikou Indianapolis 500 dohodnúť s tímom Andretti Autosport, avšak zdá sa, že Honda, ktorá mu dodáva motory, bola proti. Španielsky pretekár tak doplatil na svoje minulé správanie a Japonci sa mu takto odvďačili.

Napokon mu neostalo nič iné a v Indy sa bude musieť predstaviť s tímom Arrow McLaren SP Chevrolet. Po minuloročnej blamáži tak podľa mnohých zdrojov nechcel spraviť, ale inú alternatívu nemal.

"Som pretekár a Indy 500 sú najväčšie preteky sveta," povedal Fernando Alonso. "Milujem neskutočných fanúšikov, vďaka ktorým to my jazdci máme také výnimočné a chcem sa tam vrátiť. Preteky maximálne rešpektujem a rovnako aj každého, kto v nich súťaží. Chcem s nimi bojovať a ako vždy, odviesť maximum, ktoré vo mne je."

"Z môjho pohľadu bolo dôležité preveriť si možnosti týkajúce sa týchto pretekov, ale Arrow McLaren SP bol vždy na prvom mieste. S McLarenom mám výnimočný vzťah; spolu sme si preskákali mnohým a medzi nami sa tak vytvorilo spojenie a silná lojálnosť."

Dvojnásobný majster sveta F1 následne vyslovil spokojnosť s vývojom celej organizácie a rovnako aj spolupráce s Chevroletom. "Tím má skúsených a kvalifikovaných ľudí, ako aj obrovské zdroje. Verím, že môžeme byť konkurencieschopní," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Magazín

Pozri viac