F1.sk F1.sk

Rosberg: Ak chcete poraziť Hamiltona, musíte sa mu dostať do hlavy
zdroj: Twitter/Nico Rosberg

Rosberg: Ak chcete poraziť Hamiltona, musíte sa mu dostať do hlavy

Nico Rosberg je jediný jazdec, ktorý dokázal narušiť dominanciu Lewisa Hamiltona od roku 2014. V roku 2016 získal svoj jediný titul majstra sveta, keď dokázal Hamiltona poraziť o päť bodov.

Po prekvapivom ukončení kariéry obsadil Rosbergovu sedačku od roku 2017 Fín Valtteri Bottas. V rozhovore pre Auto Hebdo, ktorý cituje portál Planet F1, bol Rosberg vyzvaný na to, aby dal svoju fínskemu nástupcovi rady pred jeho štvrtou sezónou v Mercedese.

"Pamätám si, keď som ho (Hamiltona) videl počas tlačovej konferencie na Snapchate. Vtedy som vedel, že jeho obranné mechanizmy boli nabúrané. Na druhý deň jazdil mizerne, všetko to hrá svoju rolu," povedal Rosberg.

"Môže sa to zdať nepodstatné, ale sú to tieto malé veci, ktoré vás môžu rozhodiť," pokračoval.

"Keď hovoríme o Lewisovi, tak musíte pochopiť, že čím viac naňho útočíte a čím ste agresívnejší, tým je on rýchlejší. Miesto toho sa musíte dostať do jeho myšlienok, a to nie je jednoduché," spomína na mentálne súboje s Hamiltonom.

Rosberg zároveň dodáva, že Bottas sa musí stať "posadnutým", aby si Hamilton uvedomil hrozbu, ktorú jeho spolujazdec predstavuje.

"Valtteri bude musieť odvádzať stabilné výkony a byť silným súperom. Musí sa stať posadnutým, aby Lewis cítil jeho prítomnosť," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Magazín

Pozri viac