F1.sk F1.sk

Veľkú cenu Miami môžeme očakávať v horizonte piatich až desiatich rokov. Dôvody sú aj politické
zdroj: F1 Miami Grand Prix

Veľkú cenu Miami môžeme očakávať v horizonte piatich až desiatich rokov. Dôvody sú aj politické

Plány na Veľkú cenu Miami, zahŕňajú na vytvorenie okruhu aj využitie priestorov Hard Rock Stadium a Miami Gardens. Tieto plány boli niekoľko krát pozastavené, najmä kvôli obavám miestnych obyvateľov.

Napriek želaniam spoločnosti Liberty Media mať druhý závod Formuly 1 v USA, plány v Miami boli opäť spomalené. V aktuálnom rozhovore sa vyjadril generálny riaditeľ F1 Chase Carey. 

„Vedeli sme, že v USA to vyžaduje čas. Na druhej strane treba povedať, že to trvá dlhšie, ako sme dúfali. Je to frustrujúce, pretože sme investovali veľa času. Zdá sa však, že sa zvyšuje zložitosť.“ - hodnotí Carey podľa webu wheels24.co.

„Myslím, že sa musíme vyrovnať so skutočnosťou, že tu ide o časový rámec viac ako päť rokov. Cieľom je preteky zrealizovať v priebehu nasledujúcich piatich až desiatich rokov od dnešného dňa. V tomto rámci nie je omeškanie dvanástich mesiacov veľké. To však neznamená, že to nie je čoraz viac frustrujúce,“ pokračoval v rozhovore Chase Carey.

Na mieste je však zohľadniť aj politický vplyv. Komisárka okresu Miami-Dade Barbara Jordan úplne odmieta myšlienku Veľkej ceny v Miami. Carey hodnotí situáciu takto: „Zdá sa, že v politickom procese existujú určité zmeny, ktoré musíme prekonať a potrebujeme situáciu dostať do rovnováhy.“

Mohla zatiaľ spoločnosť Liberty Media hľadať náhradný program? Majiteľ známeho okruhu v Indianapolise, Roger Penske, sa údajne zaujíma o to, aby sa táto trať vrátila do kalendáru Formuly 1.

„Poznám ich a mal som s nimi kontakt skôr, ako si kúpili Indianapolis. Ale nemám komentár k žiadnym rozhovorom. Sme si vedomí ich záujmu. Je to, samozrejme, kultová trať vo svete motoristického športu. Je súčasťou tzv. „Triple Crown “s  Monakom a Le Mans. To hovorí o dôležitosti tejto trate v motoristickom športe,“ pripustil Carey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: USA - Miami

Pozri viac

Magazín

Pozri viac