F1.sk F1.sk

Bottas: Mercedes má zatiaľ pri testovaní len drobné problémy
zdroj: TASR/AP

Bottas: Mercedes má zatiaľ pri testovaní len drobné problémy

Všetky tímy aktuálne podrobne testujú svoje monoposty pre rok 2020 na predsezónnom testovaní v španielskej Barcelone. Výnimkou nie je ani majstrovský Mercedes, ktorý však podľa aktuálnych informácií zaznamenal len drobné problémy pri testovaní.

Počas prvého týždňa testovania sa neobjavili väčšie, rozsiahlejšie problémy na monoposte Mercedes. Takto zhodnotil testovanie jeden z pilotov, konkrétne Valtteri Bottas.

„Bol to dobrý pocit,“ povedal Bottas po ukončení piatkového testovania. „Žiadne problémy s rovnováhou auta alebo so správaním. Bolo to celkom dobré. Cítim, že sme s monopostom urobili každý deň dobré zlepšenie, nedošlo ani k žiadnym obrovským problémom.“

„Vždy doladíte veci s vyvážením, vyváženie pomocou rôznych rýchlostí a typov zákrut. Boli sme stále lepší a lepší, na miestach, kde to bolo potrebné. Posledné ráno prinieslo už dosť slušné pocity. Tu a tam sú nejaké drobné problémy, napríklad vo štvrtok, ale to je súčasť testovania a ladenia. Vo všeobecnosti to bolo celkom dobré.“ - hodnotí Valtteri Bottas podľa webu racefans.net.

Tím ukončil testovanie s časom o 1,3 sekundy rýchlejším ako ktorýkoľvek zo súperov a absolvoval najviac testovacích kôl spomedzi všetkých tímov. Bottas má však podozrenie, že tím bude čeliť najsilnejšej konkurencii z dielne tých istých dvoch tímov ako minulý rok.

„Je príliš skoro na to, aby sme hodnotili akékoľvek poradie tímov. Je zrejmé, že minulý rok bolo jasné, ktoré tímy boli najlepšie tri tímy. Boli sme to my, Ferrari a Red Bull a bez veľkého množstva zmien v pravidlách a reguláciách si myslím, že tieto tri tímy sú favoritmi,“ pokračuje Bottas. „Ale nikdy nevieš, čo iné tímy mohli nájsť počas zimy. Takže je príliš skoro na to, aby sme k tomu vyvodili akékoľvek závery.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Magazín

Pozri viac