F1.sk F1.sk

Albon hodnotí nový monopost Red Bull RB16 ako viac použiteľný
zdroj: Red Bull Content Pool

Albon hodnotí nový monopost Red Bull RB16 ako viac použiteľný

Alex Albon je presvedčený, že jeho nový monopost Red Bull RB16 je krokom vpred a z hľadiska jazdca je viac použiteľný ako jeho predchodca.

Albon testoval pre Red Bull monopost RB16 na okruhu v Barcelone a strávil aktívnou jazdou deň a pol. Spolu s tímovým kolegom Maxom Verstappenom odjazdili 471 kôl, pričom tak vytvorili druhý najaktívnejší tím za majstrovským Mercedesom. 

„Určite by som povedal, že monpost je použiteľnejší - v zmysle, že môžete skutočne cítiť auto,” uviedol Albon podľa portálu planetf1.com. „Je príjemnejšie s ním jazdiť - je to naozaj tak.”

Verstappen bol deviaty najrýchlejší v poradí 21 jazdcov v akcii, zatiaľ čo Albon obsadil až trinástu priečku v celkovom poradí. 23-ročný pretekár Alex Albon je však presvedčený, že Red Bull dokáže viac.

„Myslím, že minulý rok boli oblasti, v ktorých sme cítili, že auto bolo na niektorých miestach trochu slabé. Ale s Maxom máme veľmi podobné pripomienky. Takže, keď počas zimnej prestávky sme si celkom presne ujasnili, akou cestou sa chceme vydať.” - hodnotí Albon.

„Už v prvých testoch bol monopost lepší v tých oblastiach. Takže sme urobili krok vpred.” - uzavrel rozhovor Alex Albon z tímu Red Bull.

Za tím Red Bull Racing nastúpil Albon po letnej prestávke v sezóne 2019 a získal celkovo až 92 bodov, za čo získal taktiež ocenenie ako nováčik roka. 

Thajsko-britský pretekár však v minulej sezóne nezískal svoj prvý stupeň víťazov. Tento úspech mu tesne unikol vo Veľkej cene Brazílie 2019, kde ho nakoniec porazil úradujúci majster Lewis Hamilton z tímu Mercedes.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Magazín

Pozri viac