F1.sk F1.sk

Russell: Nicholas Latifi je na papieri začiatočník, ale nie je to celkom tak
zdroj: Williams

Russell: Nicholas Latifi je na papieri začiatočník, ale nie je to celkom tak

Nicholas Latifi sa zúčastní svojej prvej sezóny vo Formule 1. Jeho tímový kolega vo Williamse George Russell nie je zmätený zo situácie tohto nováčika. Tvrdí, že je to najviac pripravený nováčik v histórii.

V nadchádzajúcej sezóne bude Latifi spolujazdcom Georga Russella vo Williamse, pričom v zostave tímu nahradí Roberta Kubicu. Latifi bol v minulosti testovacím pilotom s niekoľkými tímami Formuly 1, vrátane Mercedesu a Renaultu.

„Nicholas je skvelý jazdec, ale je pravdepodobne tým najviac pripraveným nováčikom Formuly 1, aký tu kedy bol,“ vysvetlil Russell pre portál planetf1.com.

„Riadil monopost Force India, Williams, riadil aj Mercedes, riadil Renault. Testuje už tri alebo štyri roky. Na papieri je nováčik, ale v realite nie je a určite bude ťažké ho poraziť. Som pripravený na túto výzvu a teším sa na súboj.“ - pokračuje George Russell.

Britský pretekár tvrdí, že nebude ľahké poraziť svojho 24-ročného spolujazdca. „Ste rovnako dobrý ako váš posledný závod, takže je to nový začiatok,“ dodal Russell. „Myslím, že Nicholas je veľmi podcenený. Je neuveriteľne pripravený. A bude náročný jazdec na to, aby som ho porazil. Budem tlačiť.“

Tento rok to bude Russellova druhá sezóna vo Formule 1, pričom šampionát Formule 2 z roku 2018 súvisel s presunom pod krídla Mercedesu. Aktuálne má Russel trojročný kontrakt vo Williamse a otázka budúcnosti je stále otvorená. Jazdec však tvrdí, že jeho hlavným cieľom je naďalej zlepšovanie jeho šoférskych schopností.

„Mám niekoľko konkrétnych cieľov, ktoré chcem zlepšiť a myslím si, že ma to zrýchli,“ uviedol Russell. „Vyvíja sa to. V Abú Zabí som bol lepší jazdec ako v Melbourne. Som si istý, že teraz budem v Melbourne lepším jazdcom ako v Abú Zabí a je to neustály vývoj. Musím sa však dostať na úroveň, na ktorú myslím a som na ceste, aby som to dosiahol.“

V minulej sezóne bol 22-ročný George Russell jediný, kto nezískal ani bod v celej sezóne. V nej získal tím Williams v celkovo 21 pretekoch iba jeden jediný bod, ten utŕžil práve Russelov vtedajší tímový kolega Robert Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Magazín

Pozri viac