F1.sk F1.sk

Kvjat: AlphaTauri má po zimnej prestávke v rukách určitý pokrok
zdroj: AlphaTauri

Kvjat: AlphaTauri má po zimnej prestávke v rukách určitý pokrok

Daniil Kvjat je presvedčený, že tím AlphaTauri, premenovaný z pôvodného Toro Rosso, urobil počas zimnej prestávky nejaký ten pokrok.

Taliansky tím zaznamenal pomerne slušný úspech v roku 2019, keď sa mu podarilo zaznamenať aj niekoľko pódiových umiestnení a pravidelne dosahoval umiestnenia vysoko v strede poľa. V prvom predsezónnom testovaní, spolu so zvyškom stredu poľa, AlphaTauri ako tím preukázal silnú spoľahlivosť a slušné tempo.

Na časových štatistikách Kvjat nastolil siedmy najrýchlejší čas v priebehu troch dní, ale je potrebné zdôrazniť, že časy na kolo sa pri testovaní majú brať s určitou rezervou.

„Mali sme veľa kvalitných testov a pokúsili sme sa pokryť toľko kôl, koľko sme len mohli, takže sme v tomto ohľade urobili dobre. Teraz musíme všetko zanalyzovať a pracovať na ďalších testoch, aby sme boli pripravení na budúci týždeň,“ uviedol ruský pretekár Kvjat.

„Na aute sa stále pracuje a stále ho dolaďujeme ako všetci ostatní, ale aktuálny pocit je, že sme v porovnaní s minulým rokom urobili určitý pokrok,“ dodal Daniil Kvjat podľa webu gptoday.net. „Ťažko povedať, koľko alebo kedy je to dosť, ale stále sa snažíme odomknúť celý potenciál vozidla a to na krátke aj dlhé jazdy.“

Kvjat ďalej hovoril o spoľahlivosti nového motora Honda. Dostal otázku či jeho prvé skúsenosti boli pozitívne a on odpovedal: „Momentálne áno. Bolo tam veľa dobrých dát a dúfajme, že v najbližších dňoch ich bude ešte viac a viac. Chcel by som povedať viac, ale nemôžem.“ - uzavrel Kvjat.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Magazín

Pozri viac