F1.sk F1.sk

Grosjean prirovnáva F1 k tenisu: Akoby ste poslali Federera hrať s pingpongovou raketou
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean prirovnáva F1 k tenisu: Akoby ste poslali Federera hrať s pingpongovou raketou

Romain Grosjean má za sebou 164 veľkých cien, počas ktorých si pripísal desať pódiových umiestnení. Vyjadril sa však, že nevie či sa Formula 1 v súčasnosti dá stále chápať ako šport.

Napriek tomu, že 33-ročný Francúz sa dostal desaťkrát na pódium, tak sa nikdy netešil z víťazstva. Vzhľadom na súčasnú dominanciu je momentálne málo pravdepodobné, že sa niekedy dočká víťazstva vo Formule 1.

Na otázku či sa zmieril s tým, že môže ukončiť kariéru bez výhry Grosjean povedal: "Môže byť. Mal som šťastie, že som sa mohol ocitnúť desaťkrát na pódiu. Myslím, že som už mal vyhrať, dvakrát som bol blízko (VC Európy 2012 a VC Nemecka 2013), ale nie všetko vyšlo podľa mojich predstáv."

"Myslím, že Formulu 1 voláme šport, ale je to naozaj šport?" pýta sa jazdec Haasu. "Nie som si istý. Je to šou, ale športy by mali byť férové a Formula 1 nie je," cituje ho portál Motorsport.

"Je to veľmi fyzicky náročné jazdiť vo Formule 1, je to namáhavé a každý jazdec musí vynaložiť množstvo úsilia. Ale je to akoby ste poslali Rogera Federera s pingpongovou raketou na Roland Garros. Nemal by šancu," pokračuje Grosjean. "Brali by ste tenis ako šport aj keby mal každý iný typ rakety alebo ak by ihrisko bolo širšie na jednej strane ako na druhej?"

Grosjean dáva za príklad Ricciardove pôsobenie v Renaulte. "Pozrite sa na Daniela Ricciarda. Odkedy prišiel do Renaultu, tak nezískal ani jedno pódium. V Red Bulle však vyhrával preteky, je to skvelý jazdec, ktorý bol pravidelne na pódiu. Všetko záleží od toho čo dostanete do rúk."

Napriek tomu, že francúzsky pretekár momentálne nemá zmluvu na rok 2021, tak stále dúfa, že pridá do svojej zbierky ďalšie trofeje. "Áno, môže sa stať, že nevyhrám veľkú cenu. Dám všetko do toho, aby som získal nejakú príležitosť v budúcnosti, viacerým končia zmluvy po tomto roku, niektorí jazdci môžu aj ukončiť kariéru."

Grosjean sa taktiež vyjadril aj k možnosti koncu jeho vlastnej kariéry: "Je to rozhodnutie, ktoré ma čoskoro čaká. Ak uvidím počas sezóny, že už nemám vášeň pre F1, tak nechcem zbytočne cestovať po svete a byť ďaleko od svojej rodiny. Viem si vtedy predstaviť skončiť svoju kariéru a venovať sa niečomu inému."

"Môže sa to stať aj ostatným jazdcom, môžu sa naskytnúť nové príležitosti, nikdy neviete," dodal na záver.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Magazín

Pozri viac