F1.sk F1.sk

Bottas dúfa, že rokovania o novom kontrakte začnú čoskoro
zdroj: Mercedes

Bottas dúfa, že rokovania o novom kontrakte začnú čoskoro

Valtteri Bottas opäť vstupuje do novej sezóny s kontraktom iba na jednu sezónu. Minulý rok sa Fín dočkal predĺženia zmluvy až počas augusta, tento rok však dúfa, že sa s Mercedesom dohodnú na dlhodobom kontrakte.

Po piatkových testoch sa Bottas vyjadril k jeho budúcnosti v Mercedese pre portál FormulaSpy. "Určite by to pomohlo mať dlhodobý kontrakt. Samozrejme, keď viete o svojej budúcnosti na niekoľko rokov dopredu a ste spokojný s tímom."

"Je to výhodná situácia pre obe strany, ak vás tím chce dlhodobo a jazdec je šťastný v tíme. Máte istú budúcnosť a môžete sa koncentrovať iba na svoju prácu, tím pred vami nemusí nič skrývať. Verím, že to je vždy dobrá vec z dlhodobého hľadiska, ale ako som videl, tak vo Formule 1 sa to vždy nedeje," pokračoval Fín.

"Je veľa jazdcov, ktorí chcú dostať sedačku a tímy si radi nechávajú otvorené možnosti z viacerých dôvodov. Tak to jednoducho je. Je priskoro hovoriť o budúcom roku. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento rok mi končí zmluva. Samozrejme chcete začať rokovania čím skôr, ale zároveň takto skoro to ešte nemá zmysel. Sústredíme sa na svoje vlastné výkony, čo nás momentálne zaneprázdňuje."

"Mám dobrý vzťah s Totom (Wolffom, pozn. red.) a so všetkými v tíme, takže keď bude na to vhodný čas, tak môžeme o veciach hovoriť otvorene," priznal Bottas.

O jeho miesto však bude veľký záujem. Minulú sezónu sa špekulovalo, že by ho mohol nahradiť Esteban Ocon, ktorý však nakoniec skončil v Renaulte. Pred sezónou 2021 by mohol byť najväčším kandidátom na Bottasove miesto George Russell, ktorý momentálne pôsobí vo Williamse.

Bottas priznal, že rokovania medzi nim a tímom neboli ideálne minulý rok, no dodáva, že jeho vzťahy s tímom sú stále na dobrej úrovni. "Myslím, že obe strany sa niečo naučili minulý rok. Ako sme to spravili a ako sme medzi sebou komunikovali. Som si istý, že rozhovory mohli byť plynulejšie a bez iných vecí, ktoré sa diali naokolo."

"Bolo toho celkom dosť. Lepšie to bolo sezónu predtým, kedy sme sa dohodli na kontrakte skôr. Ak to naťahujete do augusta, septembra, tak sa to nabalí a skôr vás to rozptyľuje. Ak by k dohode prišlo o pár mesiacov skôr, tak by to všetko bolo jednoduchšie a vyhli by sme sa rôznym špekuláciám," uzavrel Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac