F1.sk F1.sk

Okruh v Zandvoorte je pripravený na znovuotvorenie
zdroj: YouTube

Okruh v Zandvoorte je pripravený na znovuotvorenie

Po renováciách okruhu Veľkej ceny Holandska je trať pripravená na znovuotvorenie budúci piatok.

Trať v Zandvoorte je tak pripravená na organizáciu Veľkej ceny Holandska, ktorá je na programe 3. mája. Do Holandska sa vráti Formula 1 po dlhých 35 rokoch, naposledy v roku 1985.

Základ trate ostal nezmenený, niektoré zákruty však zmenili svoj profil a celá trať bola preasfaltovaná. Nový asfalt už leží na trati zatiaľ čo výjazdové zóny a bariéry sú takmer kompletne pripravené.

Najväčšie zmeny sa udiali v zákrute číslo tri (Hugenholtzbocht) a číslo trinásť (Arie Luyendijkbocht). V oboch zákrutách sa vytvoril strmší sklon 18,7, resp. 17,7 stupňov. Tieto zmeny nadizajnovala spoločnosť Studio Dromo, ktorá mala v minulosti na starosti preasfaltovanie povrchu trate v Silverstone, či mierne zmeny na trati v Sepangu v roku 2016.

Oficiálny dodávateľ pneumatík do Formuly 1, Pirelli oznámil, že tímy dostanú budúci týždeň v Barcelone príležitosť na testovanie novej konštrukcie pneumatík, ktoré by mohli byť k dispozícii práve na okruhu v Zandvoorte. Táto konštrukcia by mala ponúkať upravené predné gumy prispôsobené na sily, ktoré budú vygenerované práve v zákrutach s výrazným sklonom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zandvoort

Pozri viac

Magazín

Pozri viac