F1.sk F1.sk

Russell: Nie je šanca, že budeme tak ďaleko za ostatnými ako minulý rok
zdroj: Williams

Russell: Nie je šanca, že budeme tak ďaleko za ostatnými ako minulý rok

George Russell verí, že jeho tím nebude čakať rovnaká sezóna ako v roku 2019, kedy sa Williams nachádzal na samotnom chvoste s veľkou stratou na zvyšok tímov zo stredu poľa.

Aj keď máme za sebou len prvé tri dni testovania, tak môžeme povedať, že Williams vstúpil do sezóny lepšie ako minulý rok. Na rozdiel od testovania v roku 2019, kedy Williams vynechal prvé dva dni v Barcelone, tento rok už majú jeho jazdci za sebou vyše 300 kôl.

George Russell, ktorého čaká druhá sezóna vo Williamse verí, že dokážu pravidelne bojovať s ostatnými tímami. "Nie je šanca, aby sme boli tak ďaleko od ostatných ako minulý rok."

"Minulý rok sme boli v priemere o sekundu pomalší a už teraz môžeme povedať, že ostatní zrýchlili aspoň o tri desatiny, takže na to aby sme s nimi mohli bojovať, tak budeme musieť nájsť tento stratený čas," pokračoval.

"Ak dosiahneme náš cieľ, bojovať so stredom poľa, tak by to bolo skvelé. Ale uvidíme, ďalší týždeň dostaneme lepšiu predstavu o našom výkone, avšak reálne až v Melbourne uvidíme na čom stojíme," povedal Russell pre portál Autosport.

Britský pretekár testoval počas doobedňajších jázd nové aerodynamické prvky Williamsu, aby zistili či výkon koreluje s dátami z veterného tunela. "Absolvovali sme množstvo testov, z ktorých však zatiaľ nemáme výsledky. Nemali sme perfektný deň (vo štvrtok), ale z dlhodobého hľadiska to bude produktívne."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Magazín

Pozri viac