F1.sk F1.sk

Binotto bude veriť verdiktu FIA, skopírovanie DAS by trvalo do polovice sezóny
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto bude veriť verdiktu FIA, skopírovanie DAS by trvalo do polovice sezóny

Hlavnou témou prvého tohtoročného testovacieho týždňa je systém DAS z dielne Mercedesu. Zdá sa, že strieborní ním prekvapili konkurenciu, ktorej sa niečo takéto príliš nepozdáva. Šéf Ferrari Mattia Binotto však bude veriť rozhodnutiu FIA.

"Videl som, že sa okolo toho veľa diskutuje," uviedol Binotto na piatkovom stretnutí s novinármi. "Ja sám som sa nepozeral príliš do detailov toho, o čom to vlastne je, ale plne dôverujeme FIA. Som si v zásade istý tým, že rozhodli správne, prípadne ešte len rozhodnú. Absolútne však verím tomu, ako to FIA posúdi."

"A či o tom s FIA diskutujeme?  Zatiaľ nie. V záujme ujasnenia tak spravíme, pretože pre nás je dôležité pochopiť to, ale ako som povedal, rozhodnutie FIA nebudeme spochybňovať. Tomu, aké rozhodnutie to bude, alebo už bolo, budeme plne dôverovať."

Problém tohto zariadenia je pre konkurenciu v tom, že jeho napodobnenie by trvalo veľmi dlho. "Vôbec vám neviem povedať, či by sa to oplatilo alebo nie. Treba pripraviť prvý koncept, nadizajnovať to, vyrobiť, zvládnuť homologovanie. Musí to byť bezpečné. Ak by sme išli touto cestou, mohli by sme to mať uprostred sezóny. Skôr nie."

"Najskôr potrebujeme pochopiť, ako to funguje a porozumieť tomu, aký výkon to môže priniesť. Nemyslím si, že v tejto chvíli už máme nejaké nápady. Ale pozrieme sa na to, nepochybne. Zvážime, či má alebo nemá význam vyvíjať to," prikývol Binotto.

Môže byť DAS rozhodujúcim aspektom sezóny? "Mercedes má tak či tak skvelé auto. Ukázali, že je rýchle. Na autách vidieť mnoho inovácií a myslím si, že niekoľko riešení, ktoré sú na Mercedese, bolo skopírovaných od Ferrari a opačne."

"Táto vec, ktorú ste spomenuli, je zreteľne viditeľná. Nemyslím si však, že to bude rozhodujúca vec. Je to súčasť celého balíka a podľa mňa majú dobrý balík," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac